Help for English

Oxford Wordpower Dictionary

Komentáře k článku: Oxford Wordpower Dictionary

 

Re: Re: Re: JČP

Nemyslim si, že jsou tyto slovníky ztráta peněz. Podle mě je to právě úplně idealní na to, jen si tak ten slovní otevřít a číst si. Myslim, že hodně z toho člověk upotřebí v běžném životě a tak klidně může číst od A do Z. Ale máte naprostou pravdu, že spoustu méně běžných slov v něm člověk nenajde. Potom je ale lepší využívat elektronickou verzi ADVANCED slovníků. A to si člověk ani nemusí kupovat. Oxford, Cambridge či Longman ve verzi ADVANCED jsou všechny dostupné online zdarma.

Re: Re: Re: JČP

The Cambridge Encyclopedia of the English Language vlastním a jsem z ní nadšen. Nachází se v ní vše co se týká angl. jazyka od jeho vzniku až po současnot…koupit ji můžete z druhé ruky na darese [odkaz]www.fet­chbook.info[/od­kaz]

Re: Re:

A co třeba takový Cambridge Idioms Dictionary nebo Cambridge Phrasal Verbs Dictionary. Jak jsou tyto dva slovníky v porovnání s ostatními slovníky idiomů a frázových sloves? dík

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lukáš Michalec vložený před 15 lety

Re: Re:

A co třeba takový Cambridge Idioms Dictionary nebo Cambridge Phrasal Verbs Dictionary. Jak jsou tyto dva slovníky v porovnání s ostatními slovníky idiomů a frázových sloves? dík

Re: Re: Re:

Jsou vynikající. Porovnávat je nemá moc smysl, protože studentské slovníky Macmillan, Oxford, Cambridge a Longman mají VELMI vysokou úroveň a liší se jen drobnostmi. Ať si koupíte jakýkoliv z nich, neuděláte chybu.

Doporučení

Dobrý den. Chtěl bych si pořídit výkladový slovník, jen nevím který. Anglicky se učím teprve chvíli (přibližně půl roku). Chtěl bych si na výkladový slovník zvyknout hned od začátku. Můžete mi prosím doporučit nějaký pro začátečníka? Jinak menší doporučení pro překladový slovník. Pořídil jsem si anglicko-český a česko-anglický příruční slovník od Lingea a jsem s ním víc než spokojen.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radek vložený před 15 lety

Doporučení

Dobrý den. Chtěl bych si pořídit výkladový slovník, jen nevím který. Anglicky se učím teprve chvíli (přibližně půl roku). Chtěl bych si na výkladový slovník zvyknout hned od začátku. Můžete mi prosím doporučit nějaký pro začátečníka? Jinak menší doporučení pro překladový slovník. Pořídil jsem si anglicko-český a česko-anglický příruční slovník od Lingea a jsem s ním víc než spokojen.

Re: Doporučení

Zkuste OXFORD nebo MACMILLAN ESSENTIAL DICTIONARY. Na OXFORD ESSENTIAL DICTIONARY tu máme i recenzi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Doporučení

Zkuste OXFORD nebo MACMILLAN ESSENTIAL DICTIONARY. Na OXFORD ESSENTIAL DICTIONARY tu máme i recenzi.

Re: Re: Doporučení

Díky za doporučení, mrknul jsem se blíže na obě a nějak více mě zaujala od Macmillan (podle PDF ukázek). Jdu si ji objednat. Ještě jednou díky.
Mimochodem perfektní stránky, co jsem je objevil, už ani jinam nechodím, není proč.

Dneska jsem pořídila Oxford wordpower Dictionary. Po prvním zběžném prohlídnutí, musim uznat, že se vyplatilo do něj investovat. Určitě ho využiju. 8-)

skvělý

Slovník jsem si na základě Vaší recenze koupila a jsem z něho nadšená!!! Pro mou úroveň /intermediate/ je úplně skvělý. Uvažovala jsem nejprve o těch slovnících pro vyšší pokročilost, ale jsem ráda, že jsem si pořídila tenhle. Ještě se mi snad nestalo, že bych v něm nějaké slovíčko nenašla. :-)

Lingea !!!

mám pc slovník (a thesaurus) Lingea Lexicon 5 Platinum a je to nejlepší slovník, jenž jsem na trhu našel. nic jiného není třeba. (na desítky mých drahých slovníků nyní jen padá prach..).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dusan veselka vložený před 14 lety

Lingea !!!

mám pc slovník (a thesaurus) Lingea Lexicon 5 Platinum a je to nejlepší slovník, jenž jsem na trhu našel. nic jiného není třeba. (na desítky mých drahých slovníků nyní jen padá prach..).

Re: Lingea !!!

Takto nemůžete uvažovat. Ptejte se:
Odkud má Vás slovník data?
Je založen na nějakém korpusu? Na jakém?
Kdy byl naposledy revidován?

To, že tam vše najdete ještě nic neznamená. Neříkám, že to je špatný slovník, ale zajímalo by mě, podle čeho usuzujete, že je nejlepší?

Re: Re: Lingea !!!

tedy, možná jsem měl uvést, že je nejlepší jako slovník překladový, nikoliv výkladový a má opravdu bohatou slovní zásobu, poněvadž jsem často našel slovo jen v lingee (i když mi nevysvětlí rozdíl například mezi „immaculate“ a „impeccable“ – pak je lepší kvalitní slovník výkladový). jinak mám výtky ve slovníku k předložkám, které tam kolikrát nejsou vůbec uvedené. samozřejmě problém stáří – aktuálnosti slovníku, to se ale týká všech, všechny stárnou a musí se modernizovat (má lingea byla aktualizovaná v 2008, nevím však, zda je to poslední upgrade). ale musím také říct, že u lingey postupně objevuji více a více nedostatků, možná zde mohu uvést, jak bylo na tomto webu diskutované (a ve slovníku uvedené): „you're not either frank or fair“. slovník jsem si pořídil asi po roce studia angličtiny a jiný jsem již nehledal (a až na ty předložky mi plně vyhovuje). je možné, že kdybych hledal nyní, kdy bych byl asi více kritický, volil bych možná jiný.. ale plnohodnotný slovník asi nikdy nebude jen od jednoho vydavaele, ale jen v kombinaci s jinými..

Česko-Anglický

dobrý den, pročítal jsem recenze slovníků a všiml jsem si, že recenzujete vlastně jen výkladové slovníky. rád bych si ale pořídil kvalitní česko-anglický překladový slovník, plánujete nějakou recenzi takovéhoto slovníku? uvítal bych slovník, jenž bych mohl používat i v pc pro rychlé vyhledávání.

windows 7

Dobrý den, tento slovník jsem si koupila, ale mám problém s tím, že mi na Windows 7 nejde spustit. Prý chybí nějaký soubor končící na dll. Co s tím?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Caileen vložený před 14 lety

windows 7

Dobrý den, tento slovník jsem si koupila, ale mám problém s tím, že mi na Windows 7 nejde spustit. Prý chybí nějaký soubor končící na dll. Co s tím?

Re: windows 7

CD-ROM k tomuto slovníku na Win7 používám.

Jednoduchí řešení: najděte si uvedený soubor na internetu a nakopírujte ho do C:\windows\system32 (nebo do C:\windows\system – případně do obou, nemělo by to ničemu vadit)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.