Help for English

Slovní spojení (elementary) #1

Komentáře k článku: Slovní spojení (elementary) 1

 

chyby chyby chyby ale chybyma se učíme ne? :?

posledni otazka

Mam takovy dotaz: V posledni otazce jsem sice spravne pouzil doing (dělat test) nicmene nevidim duvod proc bych nemohl pouzit writing (
I must study, because we're writing a test tomorrow = Musím se učit, protože zítra píšeme test)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kapík vložený před 17 lety

posledni otazka

Mam takovy dotaz: V posledni otazce jsem sice spravne pouzil doing (dělat test) nicmene nevidim duvod proc bych nemohl pouzit writing (
I must study, because we're writing a test tomorrow = Musím se učit, protože zítra píšeme test)?

Re: posledni otazka

No protože ‚psát test‘ je české spojení a TAKE A TEST či DO A TEST je anglické spojení. Říká se tomu ‚kolokace‘.

poslední otázka

tak ta kolokace mě taky dostala.

No, samozřejmě, že jsem se nachytala na writing a test.. :oops:
Ale teď už si to snad budu pamatovat. :-D

Hehehe

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Bezva test :-D :-D :-D

100%-paráda,ale u té postele jsem váhala

Re: :-P

Také jsem si myslel spíš go…

samozřejmě jsem dala „writing test“ i když jsem váhala i nad „doing“… achjo :oops:

:o)

Dík za procvičení!Je ještě třeba hodně makat!

dostali mě !!!

Do/take a test . never write. dostali mě!!!! :-D

no to write a test mě taky dostalo… :-) :-D :shock:

snad si to zapamatuji

Jedno je ale zvláštní, my měli na VŠ Američana (podotýkám, že na lingvistiku :D), česky vůbec neuměl, psali jsme s ním celkem asi 8 testů a pokaždé nám řekl, že budeme “write a test”. Taky mě to překvapilo, ale v životě nepoužil jiné spojení :D Kvůli němu jsem si myslela, že to je prostě jedna z variant.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.