Help for English

Some / any / no

Komentáře k článku: Some / any / no

Re:

Nemělo

Spokojenost

Vyborny test. Mala chybka ve vysvetlivce 6. vety:
Věta jse sice kladná, ale má negativní význam protože znamená, že jsme neměli žádné peníze (we didn´t have any money)

Re: Re: Úspešnosť

Také se přimlouvám za převedení do nového formátu. Díky

some vs any

Tak mi teda neni jasne u vety I need to work. I could do anything. To je nejaka vyjimka? Preci v kladny vete musi byt something ne?

:(

až doteraz som si myslela že anglické základy hravo zvládam ale teraz mám pocit že musím začať odznova a všetko sa poriadne učiť! :-( …inak stránka je naozaj super dúfam že aj vďaka nej angličtine lepšie porozumiem

vše dobře… jupííí… :-) :-D 8-) :-) :-D 8-)

Did ________ see my sister yesterday? Nemělo by tam správně být Did ________ saw my sister yesterday?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od grghfkv vložený před 7 lety

Did ________ see my sister yesterday? Nemělo by tam správně být Did ________ saw my sister yesterday?

Ne, minulý čas máte již vyjádřen v pomocném slovesu DID, proto už jen SEE.

saw the film.
What did you see?

Podle mne u 4 jsou možné všechny tři odpovědi dle kontextu. Tedy není moc vhodná do testování. someone/somebo­dy/anybody
Jako tady:
http://forum.wordreference.com/showthread.php?…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 7 lety

Podle mne u 4 jsou možné všechny tři odpovědi dle kontextu. Tedy není moc vhodná do testování. someone/somebo­dy/anybody
Jako tady:
http://forum.wordreference.com/showthread.php?…

Jde o to, že použití SOME v otázce určitě nepatří do gramatiky Elementary. V trojce by také teoreticky mohlo být SOME, v pětce rovněž atd. Ale zde jde o rozlišení základních rozdílů. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Jde o to, že použití SOME v otázce určitě nepatří do gramatiky Elementary. V trojce by také teoreticky mohlo být SOME, v pětce rovněž atd. Ale zde jde o rozlišení základních rozdílů. :)

No to právě nevím…otázka jejíž fce je nabídka dle mne do základů patří.
Do you need some help? A i kdyby nepatřila, není dobré si zafixovat, že ta odpověď je prostě špatně, ty distractory mají být prostě jiné. Ono v jazyce nejde úplně rozškatulkovat, toto je ještě elementary toto intermediate. Jen můj názor.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.