Help for English

Practical English Usage

Komentáře k článku: Practical English Usage

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 10 lety

Prosím, za uplynulá léta, změnilo se něco?

– např. stále je studentská nejlevnější edice skutečně neochuzená o informace (kromě tedy sprosťáren)?
- předpokládám, že nevyšla od té doby nějaká převratně lepší novinka…

Díky kuba

Hey, jaké jsou tam sprosťárny? Něco jsem přehlídl? Já se ptal na englishbooks a byl jsem ujištěn, že v těch dvou vydáních vlastně žádný podstatný rozdíl není! 

Přesně na to jsem se ptal, prý v těch dražších je jen navíc sekce s neslušnými výrazy. Ale neviděl jsem ji. 

Já mám 3rd ed. a tu kapitolu s neslušnými výrazy tu mám v tématu 575 str. 564–569 pod názvem ,,taboo words and swearwords" Takže můžete mrknout jestli to tam je i v těch levnějších Jestli teda myslíte toto 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mettax vložený před 10 lety

Já mám 3rd ed. a tu kapitolu s neslušnými výrazy tu mám v tématu 575 str. 564–569 pod názvem ,,taboo words and swearwords" Takže můžete mrknout jestli to tam je i v těch levnějších Jestli teda myslíte toto 

Není to tam – v téhle slušné verzi je téma 575 “TAKE”. 

Tak tady téma Take: time je označeno jako 576, takže to tam opravdu vynechali 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mettax vložený před 10 lety

Tak tady téma Take: time je označeno jako 576, takže to tam opravdu vynechali 

Díky za info. Nevím, v USA nebo Br jsem ještě nebyl, ale pokud jako my učí cizince jako první sprostá slova, myslím, že mi ta kapitola chybět nebude. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 10 lety

Tak Vám budu i tentokrát věřit, zatím se mi to jen vyplatilo. 

Dobrý den, stačí paperback nebo doporučujete dražší pevnou vazbu ?? Díky za odpověď.

Josef

Záleží, na co a kde a jak často to budete používat. Pevná vazba je možná zbytečně těžká na přenášení. Je také dražší.
Mám tuto knihu už asi rok či dva a i přes skoro každodenní používání je jako nová. I když já jsem, přiznávám, na knihy poněkud overcareful

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Záleží, na co a kde a jak často to budete používat. Pevná vazba je možná zbytečně těžká na přenášení. Je také dražší.
Mám tuto knihu už asi rok či dva a i přes skoro každodenní používání je jako nová. I když já jsem, přiznávám, na knihy poněkud overcareful

Dobrý den díky za odpověď.

Po přečtení článku tady na stránkách jsem se rozhodnul koupit tu levnější

variantu za cca 350 kč. Opatrný na knihy jsem taky, tak doufám že to bude taky

ok

Já svoji students edici používám už několik let, na tento typ knih zas tak opatrný nejsem… ale přesto kniha skvěle drží. Je už taková osahaná, to ano, ale vazba je kvalitní.

Můžu potvrdit, mám ji taky hodně dlouho a skoro se mi zdá paperback praktičtější. Myslím, že tato kniha je výborná volba.

Dobrý den, měl byste nějaké doporučení na podrobnější gramatiku na úrovni advanced/profi­ciency? Swana mám, ale ještě starého a ráda bych doplnila ještě jinou publikací.Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ivavitek vložený před 10 lety

Dobrý den, měl byste nějaké doporučení na podrobnější gramatiku na úrovni advanced/profi­ciency? Swana mám, ale ještě starého a ráda bych doplnila ještě jinou publikací.Díky

Exstuje samozřejmě klasika typu Advanced Language Practice (Vince) nebo Advanced Grammar in Use (Hewings), ale Swan je z nich podle mě určen pro nejvyšší úroveň.
Jinak nedávno jsem zakoupil také doplněk ke Swanovi, Practical English Usage: Diagnostic Tests, což jsou cvičení pro úrovně B2-C2 a jsem velmi spokojen. 

Též od Swana a též naprostá bomba je Grammar Scan Tests.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Též od Swana a též naprostá bomba je Grammar Scan Tests.

That's the same book I talked about, I believe.
They just changed the name or what. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.