Help for English

Obecný test (elementary) #2

Komentáře k článku: Obecný test (elementary) 2

 

mam úspěšnost 80%, a říkám si DOPYTLE =((

7 otázka

Dobrý deň,

ak by som sa mohol spýtať, v siedmej otázke je at the morning … pod tým je uvedený príklad – aký je rozdiel medzi at the weekend a at the morning ? Podľa mňa je aj jedno aj druhé dosť nepresné tak prečo pri jednom je at the a pri druhom nie ? ďakujem inak super test …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Styrax vložený před 14 lety

7 otázka

Dobrý deň,

ak by som sa mohol spýtať, v siedmej otázke je at the morning … pod tým je uvedený príklad – aký je rozdiel medzi at the weekend a at the morning ? Podľa mňa je aj jedno aj druhé dosť nepresné tak prečo pri jednom je at the a pri druhom nie ? ďakujem inak super test …

Re: 7 otázka

Je tam IN the morning, ne AT

95%

85% :? no nic, příště to vylepším 8-)

Ahoj, z vysvětlení mi není úplně jasná čtyřka: „Yes, here you are“. Přeloženo jako „Ano tady ho máš“. Této větě rozumím jako Ano, tady jsi. Není tam podmět ten dollar. Je to nějaká vazba? Nějaké ustálené spojení v reakci na otázku tohoto typu? Předem se omlouvám pokud je můj dotaz hloupý. Za případnou odpověď děkuji.

Dining room a dinner

Dobrý den, vaše stránky jsou vážně skvělé.
Mám dotaz. Proč se dining room vyslovuje jako /dajning ru:m) a dinner /din®/ (to “r” je místo “obráceného e”). Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jitka96 vložený před 12 lety

Dining room a dinner

Dobrý den, vaše stránky jsou vážně skvělé.
Mám dotaz. Proč se dining room vyslovuje jako /dajning ru:m) a dinner /din®/ (to “r” je místo “obráceného e”). Děkuji.

Protože DINNER má první slabiku uzavřenou a vyslovujeme /ɪ/ (podobně jako třeba WIN).
Sloveso DINE má slabiku otevřenou, končí tzv. silent E, které mění výslovnost na /aɪ/ (podobně jako třeba WINE).
Pokud byste napsala DINER, četlo by se to /daɪnə/.

Vy jste se ale možná ptala, proč se tyto dva podobné výrazy vyslovují jinak. To by asi vyžadovalo hlubší etymologický rozbor, který už raději přenechám někomu jinému. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.