Help for English

Memory words test

Komentáře k článku: Memory words test

 

Povedlo se, je vidět, že Váš výklad je úspěšný, bez něj bych to absolutně nerozlišila.

Diky za test :-)

udelal sem tam hrozne nesmyslny chyby, na to, jak to bylo jednoduchy :-(

teď už si spojení FROM MEMORY určitě zapamatuju :-)

Super výklad, člověk si ani neuvědomí, kolik se v takových slovech skrývá záludností. Bez něj bych to na 90% určitě nedala. /Chyba u forget spending :oops: /

ke 2)

forget se teda s místem nepoužívá, ale jak by to bylo ve větě: Musela jsem tu knihu někde zapomenout. ‚někde‘ je v tomhle případě jako určení místa ne? to tam taky musím napsat leave místo forget i když to není až tak konkrétní místo? :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od padme vložený před 16 lety

ke 2)

forget se teda s místem nepoužívá, ale jak by to bylo ve větě: Musela jsem tu knihu někde zapomenout. ‚někde‘ je v tomhle případě jako určení místa ne? to tam taky musím napsat leave místo forget i když to není až tak konkrétní místo? :?:

Re: ke 2)

LEAVE sth somewhere – nechat někde něco
FORGET sth – zapomenout si vzít něco (I forgot my wallet) – bez udání místa.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: ke 2)

LEAVE sth somewhere – nechat někde něco
FORGET sth – zapomenout si vzít něco (I forgot my wallet) – bez udání místa.

Re: Re: ke 2)

no jo už chápu, díky

Re: Re: jjj

Me too 90% I made mistake in sixth point.

Musím si to znovu opakovat. Mám delší vedení.Přesto děkuji, ráda se na těchto stánkách učím.

moc pěkné!! bez chyby, nejvíc se mi asi v tom článečku líbily ty idiomy, ty jsem neznala! :-)

dotaz

Dobrý den, pořád se mi nezdá že verze „by memory“ je špatně – našel jsem třeba na stránce musiced.about­.com/od/advice­formusicians/a/me­moryplaying verzi „by memory“

prosím tak jak to je ? díky moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Georg1979 vložený před 13 lety

dotaz

Dobrý den, pořád se mi nezdá že verze „by memory“ je špatně – našel jsem třeba na stránce musiced.about­.com/od/advice­formusicians/a/me­moryplaying verzi „by memory“

prosím tak jak to je ? díky moc

Re: dotaz

Na internetu najdete různé věci. Pokud něco hledáte a potřebujete spolehlivě vědět, jak to je, hledejte ve slovnících či v kolokačním slovníku.

Správně spolu kolokují BY HEART nebo FROM MEMORY nebo BY EAR.

Jak se nejlépe vyjádří tyto věty:

  1. nemůžu si vzpomenout na tvé jméno (teď zrovna)
  2. nemůžu si zapamatovat tvoje jméno (pořád mi vypadává)

Co třeba:

1. I can´t remember your name. I can recall your name.
2 . I can´t memorize your name.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.