Help for English

Use of English #43

Komentáře k článku: Use of English 43

 

1 chybka, jsem se docela hecla…asi spíš náhodka. :shock:

návrh

dobrý den, moc pekne stranky, jedine co mi zatim vadi je, ze se mi zobrazi komentar jen bud u te mnou zvolene odpovedi, v pripade ze je spatne tak i u spravne odpovedi. Byl bych rad kdyby se mi komentar zobrazil u vsech, nebo alespon aby mi byla dana ta moznost si je vsechny zobrazit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od v1adimir vložený před 17 lety

návrh

dobrý den, moc pekne stranky, jedine co mi zatim vadi je, ze se mi zobrazi komentar jen bud u te mnou zvolene odpovedi, v pripade ze je spatne tak i u spravne odpovedi. Byl bych rad kdyby se mi komentar zobrazil u vsech, nebo alespon aby mi byla dana ta moznost si je vsechny zobrazit.

Re: návrh

Pokusíme se to nějak vyřešit. Máte pravdu, že by bylo dobré vidět důvod, proč byly ty ostatní odpovědi špatně.

Re: Re: Re: Re: pochvala

Řekl bych že to „hold“ není v našem významu z angličtiny, ale z němčiny a píše se „holt“ – nebo ne?

Re: Re: Re:

Ano. Co najdete na Seznamu je vždy dobré konzultovat ještě s normálním slovníkem.

Chtela bych se zeptat na prvni vetu.Pochopila jsem to tak,ze si preji mit vic stesti obecne, nejen ted v pritomnosti, ze jde o situaci, ktera mi vadi a chci ji zmenit, proto bych dala I would have more luck. Nebo je to jen o jinych osob, kde mohu pouzit would?Jako uvadite u vet'I wish HE would help me more…' a ‚I wish YOU would stop shouting‘!?A ktera veta je spravne?‚It‘s ra­ining. I wish it would stop'. nebo ‚I wish it didn‘t rain'.?

A mohla bych u posledni vety pouzit take moznost ‚me neither‘?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

Chtela bych se zeptat na prvni vetu.Pochopila jsem to tak,ze si preji mit vic stesti obecne, nejen ted v pritomnosti, ze jde o situaci, ktera mi vadi a chci ji zmenit, proto bych dala I would have more luck. Nebo je to jen o jinych osob, kde mohu pouzit would?Jako uvadite u vet'I wish HE would help me more…' a ‚I wish YOU would stop shouting‘!?A ktera veta je spravne?‚It‘s ra­ining. I wish it would stop'. nebo ‚I wish it didn‘t rain'.?

Re:

Ne, tak to v první osobě nejde. Přece po sobě nemůžete sama žádat, abyste měla víc štěstí? Takové věci neovlivníte tak si můžete jen tak přát.

Obecně se WOULD v přacích větách nepoužívá v prvních osobách. Sám po sobě totiž člověk nemůže něco takto vyžadovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

A mohla bych u posledni vety pouzit take moznost ‚me neither‘?

Re:

jistě, ME NEITHER je stejně časté, jako v kladných větách ME TOO.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.