Help for English

Vehicles

Komentáře k článku: Vehicles

 

dekuji za perfektni webstránky – upozornuji jen na drobnosti, co se muzi doladit

motorcycle – motorcykl
- spíš motocykl

a lanovka, lanová dráha tu je 2× akorát každá z nich má jen 1 správnou odpověd – cable car a cableway … a jen nahoda pozna ktera moznost zrovna plati

Odkaz na příspěvek Příspěvek od djsarafat vložený před 16 lety

dekuji za perfektni webstránky – upozornuji jen na drobnosti, co se muzi doladit

motorcycle – motorcykl
- spíš motocykl

a lanovka, lanová dráha tu je 2× akorát každá z nich má jen 1 správnou odpověd – cable car a cableway … a jen nahoda pozna ktera moznost zrovna plati

Re: dekuji za perfektni webstránky – upozornuji jen na drobnosti, co se muzi dol

OPRAVA: – upozornuji jen na drobnosti, co se muzou doladit casem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od djsarafat vložený před 16 lety

dekuji za perfektni webstránky – upozornuji jen na drobnosti, co se muzi doladit

motorcycle – motorcykl
- spíš motocykl

a lanovka, lanová dráha tu je 2× akorát každá z nich má jen 1 správnou odpověd – cable car a cableway … a jen nahoda pozna ktera moznost zrovna plati

Re: dekuji za perfektni webstránky – upozornuji jen na drobnosti, co se muzi dol

:-D Nechápu, jak jsem mohl napsat ‚motorcykl‘! Díky.

děkuju

Dobrý den. Můžete mi někdo poradit? Jsem začátečník a teď jsem se trochu zamotala do vět s doprav. prostř.
Jak se řekne – „jedu vlakem“? Je to – „I´m travelling on a train.“ nebo " I go by train."? To samé je s autem, lodí, autobusem. :-( :-( :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eva vložený před 15 lety

Dobrý den. Můžete mi někdo poradit? Jsem začátečník a teď jsem se trochu zamotala do vět s doprav. prostř.
Jak se řekne – „jedu vlakem“? Je to – „I´m travelling on a train.“ nebo " I go by train."? To samé je s autem, lodí, autobusem. :-( :-( :-(

Re:

O dopravních prostředcích tu máme článek v sekci Angličtina pro začátečníky.

„dusa“ x „plast“

Nevite pls jak se reknou anglicky tyto dve slova u kola? Vsude vidim akorat ‚tire‘, to jsou asi obe spolu
„dusa“ – ten vnitrek co se nafukuje
„plast“ – ta vnejsi tvrda cast co kryje ten vnitrek

btw, mozna ty slova nejsou spisovna, ale u nas tomu tak rikame a jine slovo pro to neznam :-) :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel737 vložený před 15 lety

„dusa“ x „plast“

Nevite pls jak se reknou anglicky tyto dve slova u kola? Vsude vidim akorat ‚tire‘, to jsou asi obe spolu
„dusa“ – ten vnitrek co se nafukuje
„plast“ – ta vnejsi tvrda cast co kryje ten vnitrek

btw, mozna ty slova nejsou spisovna, ale u nas tomu tak rikame a jine slovo pro to neznam :-) :?

Re: „dusa“ x „plast“

duše je TUBE, plášť je podlě TIRE/TYRE

kolo

u slova kolo jsem napsala bike a odpověď je Špatně! slovíčko bike znamená jízdní kolo, kolo, bicykl. Dá se tedy použít obojí a nebo je jedno spisovně a jedno hovorově?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.