Help for English

O zkoušce PET

Komentáře k článku: O zkoušce PET

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od charlee vložený před 16 lety

Dobrý den, měl bych otázku. Jaké by bylo hodnotové srovnání PET s maturitní zkouškou z AJ? Která z těchto dvou zkoušek je „na větší úrovni“? Omlouvám se, pokud již někde byl tento dotaz dříve zodpovězen.

Re:

DOposud není maturitní zkouška sjednocená, na každé škole je jiná, na maturita gymnáziích se např. nedá srovnávat s maturitou na učilišti s maturitou.

Nová maturita by ale zhruba zkoušce PET měla úrovní odpovídat, tedy alespoň z toho, co jsem zatím viděl.

Myslíte že je možné že by se mě například mohli zeptat na nějaké památky v londýně nebo něco takového?

Re: …

Na, na to se určitě ptát nebudou, je to zkouška jazyková, reálie v ní nejsou zastoupeny.

DĚKUJI MOC :-D

B1

Dobrý den,
zajímalo by mě, co se skrývá pod názvem B1 Certifikát Anglický jazyk, popř. jak náročná zkoušeka je.
Děkuji :-)

B1

Ještě jsem se chtěla zeptat: co si mám představit pod částí „writing“ psaní dopisu atd.?

ahojte lidi, tak mě tento týden došli výsledky a zkoušky PET jsem udělala. sice jsem měla 71% takže to bylo ofous,ale určitě nepodceňujte reading, to bylo nejtěžší z celého testu.Držím palce všem co se pro tuto zkoušku rozhodnou!!!

Učebnice

Dobrý den. Mohli by jste mi prosím doporušit nějakou dobrou učebnici, která by mi pomohla k přípravě na PET. Předem moc děkuji

cvičné testy

Dobrý den.
Začínám učit angličtinu a jeden můj student chce připravit na PET. Jak je to s dostupností cvičných testů nebo cvičení vůbec (hlavně on-line)? Na FCE a výše se shánějí poměrně snadno, ale na PET se mi to nějak nedaří. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od koff vložený před 14 lety

cvičné testy

Dobrý den.
Začínám učit angličtinu a jeden můj student chce připravit na PET. Jak je to s dostupností cvičných testů nebo cvičení vůbec (hlavně on-line)? Na FCE a výše se shánějí poměrně snadno, ale na PET se mi to nějak nedaří. Děkuji

Re: cvičné testy

Můžete použít to, co mají na ofic. stránkách. Jinak budete muset zavítat např. na britskou radu a nebo si je zakoupit. Testy obecně Cambridge University Press ani jiná nakladatelství jen ta na web nedávají. Je to holt velký byznys.

Zkusit?

Dobrý den,
učm se angličtinu už cca 6 let, ale jen ve škole, ted se pohybuji někde před B2, ale jeste si netroufám na FCE, myslíte, že má smysl skládat PET? Podle test, které jsem si jen tak cvičmo zkoušela, bych to zvládla, ptám se tedy, jetsli to není spíš trochu vyhození peněz…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dufino vložený před 13 lety

Zkusit?

Dobrý den,
učm se angličtinu už cca 6 let, ale jen ve škole, ted se pohybuji někde před B2, ale jeste si netroufám na FCE, myslíte, že má smysl skládat PET? Podle test, které jsem si jen tak cvičmo zkoušela, bych to zvládla, ptám se tedy, jetsli to není spíš trochu vyhození peněz…

Re: Zkusit?

To je otázka spíše na Vás. K čemu tu zkoušku potřebujete, proč nad ní vůbec uvažujete? Každá zkouška může být vyhození peněz.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Zkusit?

To je otázka spíše na Vás. K čemu tu zkoušku potřebujete, proč nad ní vůbec uvažujete? Každá zkouška může být vyhození peněz.

Re: Re: Zkusit?

no ráda bych měla ,,něco v kapse" a nevím, zda se samostudiem v nejbližší době propracuju až na FCE, peníze na draé kurzy bohužel nejsou…

Zkoušky PET

tak jsem si zkoušel zkoušku KET nanečisto a měl jsem 84,7% a jelikož na ostrou KET nebylo dost lidí nechal jsem se přemluvit na PET ale nevím… Máte někdo zkušenosti s rozdíly těchto dvou zkoušek?

Psaní do zkouškových archů

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je dovoleno při zkoušce si podtrhávat a vepisovat do zkouškových archů, pomáhá to pak při orientaci-např.při readingu.Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.