Help for English

Word formation #1

Komentáře k článku: Word formation 1

 

aj mne toto robi dost problem,tu som mala 70%. malokedy si viem dobre tipnut,musim poznat to slovicko.existuju nejake pravidla pri tvoreni takychto slov?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jack vložený před 17 lety

aj mne toto robi dost problem,tu som mala 70%. malokedy si viem dobre tipnut,musim poznat to slovicko.existuju nejake pravidla pri tvoreni takychto slov?

Re:

Moc pravidel asi nenajdete… jde o to znát od každého slovíčka i ty další tvary. Mnohdy to člověk může odhadnout, ale stoprocentní pravidla pravděpodobně neexistují. A kdyby existovala, budou mít tolik výjimek, že budou nepraktická.

prima testik

Tohle je fajn, to mi problemy nedela, horsi jsou frazova slovesa :-) :-)

Tak nevím proč, ale Word formations jsou pro mně tím absolutně nejtěžším na těchto stránkách.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mbaaron vložený před 17 lety

Tak nevím proč, ale Word formations jsou pro mně tím absolutně nejtěžším na těchto stránkách.

Re:

To je tím, že asi nemáte tak velkou slovní zásobu. Chce to učit se nová slovíčka, pokud možno včetně všech jejich tvarů.

pianos

HEROES je vyjímka?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 16 lety

pianos

HEROES je vyjímka?

Re: pianos

Ne, není. Slova přejatá přijímají koncovku pouze S (pianos, embryos, concertos, videos, apod.), slova původně anglická mají po O koncovku -ES (heroes, potatoes, tomatoes apod). To jsou pravidla, ta potom určitě mají nějaké výjimky, ale u HEROES apod. je to tak dle pravidel.

fajn

Nebyt mojej nepozornosti, tak mam 100%. Na to som vzdy doplacala aj na skole. Fajn stranka, dobra aj na udrzanie mojej akej-takej urovne anglictiny.

disastrous? ok budu si pomatovat že tam to e neni (myslim disastErous)

Re:

Podarilo se mi vyrobit stejnou chybu, takze „jen“ 90 procent. :)

Re: Re:

the same :oops:

Re: Re: Re:

Tak to už možme založit klub disatErous people. A ja budu kapitan :)

a jeje

Ukamenujte me pls, ja v devate otazce videt chytak a dal jsem „pieces of piano“ :oops: Moc se stydim…

fuuu konecne 90% :D bola by aj 100 len sa mi v 5. priplietlo e :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.