Help for English

Anglická nepravidelná slovesa

Komentáře k článku: Anglická nepravidelná slovesa

 

Re:

ano, LHÁT je pravidelné.

jo dobrej naspad s tim slovnikem

Dotaz

Mam jednu otázku… Je pravda, ze kdyz je sloveso bez to(tu) tak to znamena rozkaz?? Takze abychom dostali ze slovesa infinitiv, tak je nutne tam davat to to(tu)???

Re: z historie

Někde jsem četl, že slova, která se hodně používala, se vyvíjela a tedy i měnila. Z toho ta nepravidelná slovesa.???

Re: Re: Re: Re: brousit?

a jak se to čte? graind, graund, graund ? ten minulý čas a příčestí stejně jako zem, pozemek?
A omlouvám se, napsala jsem to jako soukromou zprávu.

Re: nepravidelný slovesa

je jich něco přes 200.

pravidelný/ne­pravidelný tvar

Nevím proč, ale celou dobu jsem měl zafixované v hlavě, že to používání pravidelných a nepravidelných tvarů je podle toho jestli je to americká, nebo britská angličtina. Nevím proč. :shock: :?

Je na tom alespoň kousek pravdy, nebo je to celé nějaký můj výmysl? Že se třeba někde používá ne vůbec, ale méně.

Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

pravidelný/ne­pravidelný tvar

Nevím proč, ale celou dobu jsem měl zafixované v hlavě, že to používání pravidelných a nepravidelných tvarů je podle toho jestli je to americká, nebo britská angličtina. Nevím proč. :shock: :?

Je na tom alespoň kousek pravdy, nebo je to celé nějaký můj výmysl? Že se třeba někde používá ne vůbec, ale méně.

Díky.

Re: pravidelný/ne­pravidelný tvar

Je to tak, že Američani preferují tvary s -ED, Britové tvary s -T. Není to ale černobílé. Obecně se dnes čím dál víc používají pravidelné tvary.

Re: min. přičesti

TO US.

Nechápu váš dotaz. HE CAME TO US a HE'S COME TO US – klasický rozdíl mezi minulým a předpřítomným časem. Přečtěte si článek o předpřítomném ča­se.

HE COME TO US je nesmysl.

shoot-shot-shot / lose-lost-lost / get-got-gotten

Vvyslovnosť 2.a 3.tvaru je tu s „a“. V slovníkoch je „o“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 14 lety

shoot-shot-shot / lose-lost-lost / get-got-gotten

Vvyslovnosť 2.a 3.tvaru je tu s „a“. V slovníkoch je „o“.

Re:

Podívejte se na ten znak pořádně, není to a. Je to zvláštní znak pro anglické O. Pokud používáte nějaký obyč. český slovníček, tam je výslovnost psaná českými znaky a nikoliv fonetickou abecedou.

Je úžasné, že se najde někdo jako jste VY.Skvělá práce a pomoc nám všem.Jak už bylo napsáno tady.......přeh­ledné
a perfektně zpracované stránky.
V pohodlí doma,bez finanční újmy?V dnešním světě téměř nemožné, ale přeci jenom.Hlavně nám zachovejte přízeň.Děkuji za všechny.
Můžu mít jeden dotaz,snad se neurazíte.Proč to všechno děláte?Máte můj velký obdiv.
:shock:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Džeša vložený před 13 lety

Je úžasné, že se najde někdo jako jste VY.Skvělá práce a pomoc nám všem.Jak už bylo napsáno tady.......přeh­ledné
a perfektně zpracované stránky.
V pohodlí doma,bez finanční újmy?V dnešním světě téměř nemožné, ale přeci jenom.Hlavně nám zachovejte přízeň.Děkuji za všechny.
Můžu mít jeden dotaz,snad se neurazíte.Proč to všechno děláte?Máte můj velký obdiv.
:shock:

Re:

Díky!

Proč to děláme?
No, definovat se to dá různě… chorobná závislost :-), koníček, radost z vytváření něčeho nového…

Určitě to nehodláme zabalit. :-)

:(

doufam ze mi to do te hlavi poleze kdyz mi to nevysvetli ucitel :-(

více nepravidelných sloves

Dobry den ,Kde bych mohl sehnat ostatní nepravidelne slovesa ,je jich pry kolem 700. Je dobry je znat ,kdyz se cte svata bible v anglictine. Děkuju Rosta

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.