Help for English

Use of English #22

Komentáře k článku: Use of English 22

 

Peknej chytak s tim which:D…

Taky mě to zmátlo. Myslím to which. Nesmím se tak moc zababrávat do gramatiky. Přitom je to naprosto jasné. Mám ještě jednu připomínku. Ve větě s CDčkama. Nemá tam být množné číslo CDs, místo CD's?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Saxana vložený před 17 lety

Taky mě to zmátlo. Myslím to which. Nesmím se tak moc zababrávat do gramatiky. Přitom je to naprosto jasné. Mám ještě jednu připomínku. Ve větě s CDčkama. Nemá tam být množné číslo CDs, místo CD's?

Re:

Za zkratkami se většinou množné číslo objevuje s apostrofem:
samé jedničky – straight A's
cédéčka – CD's

Ale dnes je zvykem u CDs a DVDs skutečně ten apostrof vynechávat. Takže ano, mohlo by zde být jen CDs.

Jaronymo

Dobrý den, bylo by gramaticky špatně použít ve druhé větě one another? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jaronymo vložený před 16 lety

Jaronymo

Dobrý den, bylo by gramaticky špatně použít ve druhé větě one another? Děkuji.

Re: Jaronymo

Ne, ONE ANOTHER a EACH OTHER jsou synonyma.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Jaronymo

Ne, ONE ANOTHER a EACH OTHER jsou synonyma.

Re: Re: Jaronymo

Dekuji…

otázka č.9

Přeji pěkný den, mám otázku na překlad otázky č. 9. Nemělo by tam být místo… nemá cenu něco dělat…nemá cenu o tom jen mluvit, musíš něco udělat!!
Nebo jsem to špatně pochopila? :-) Moc děkuji. Klamerka

Re: otázka č.9

v tom vysvětlení je to napsané OBECNĚ, tedy ne se slovesem z dané věty. Je to IT'S NO USE -ING. Za to ING si dosaďte jakékoliv sloveso v ingovém tvaru.

Re: Re: otázka č.9

Moc děkuji za vysvětlení a přeji pěkný den. Klamerka

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.