Help for English

Frázová slovesa #3: TAKE

Komentáře k článku: Frázová slovesa 3: TAKE

 

Není posun času?

I heard that the new company is taking on employees. Proč nedochází v tomto případě k posunu časovému na: I heard that new company was taking on employees? … osobně si to vysvětluji tím, že v době kdy to řečník říká je to stále probíhající skutečnost. Nebo je jiný důvod a v těchto větách k posunu času nedochází? Děkuji Maky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Makynkaa vložený před 17 lety

Není posun času?

I heard that the new company is taking on employees. Proč nedochází v tomto případě k posunu časovému na: I heard that new company was taking on employees? … osobně si to vysvětluji tím, že v době kdy to řečník říká je to stále probíhající skutečnost. Nebo je jiný důvod a v těchto větách k posunu času nedochází? Děkuji Maky

Re: Není posun času?

Přesně tak. Mluví totiž o tom, že to slyšel (mohlo by tu být i I'VE HEARD), ale že ty zaměstnance ta firma ještě přijímá, v současnosti. Ta verze s WAS TAKING ON EMPLOYEES by bylo něco o minulosti, ale ten člověk zřejmě mluví o tom, že má šanci dostat job.

Take up

Mám dotaz k otázce 10. Take up se tu vysvětluje jako „začít provozovat nějakou činnost“. Jak moc velký význam má to „začít“? Myslela jsem, že to prostě znamená věnovat se něčemu, pěstovat (sport) apod. Děkuji.

Re: Take up

velký, právě že vyjadřuje ten začátek, to NABRÁNÍ SI nějaké pravidelné aktivity.

Re: Re: Take up

Díky moc, teď to dává smysl a bude se mi to i líp pamatovat. A není to prvně, co mi komentář za článkem něco takhle „doťukl do ďůlku“, ještě jednou děkuju, fakt pomáháte!

paráda

jeden lepší test vedle druhého, vřelé díky! 8-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.