Help for English

Spojení se členem nebo bez? (2)

Komentáře k článku: Spojení se členem nebo bez? (2)

 

Mám stovku.
Ale v posledním vzkazu: „I usually go to bet…?“ To si honem opravte…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od inža vložený před 16 lety

Mám stovku.
Ale v posledním vzkazu: „I usually go to bet…?“ To si honem opravte…

Re:

Třeba se jde v noci s někým vsadit. :-)

100 procent… jen dodam ze na 3 pokus :-). poprve 60

Dobrý den, chtěla bych pochválit stránky, jsou super :) a měla bych dotaz: učila jsem se, že ve spojení ON MONDAY se člen nepoužívá, ale v jedné učebnici jsem narazila na větu ON THE MONDAY, HE OFFENDED THE MANAGER…je to chyba nebo nějaké extra pravidlo? :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radik vložený před 15 lety

Dobrý den, chtěla bych pochválit stránky, jsou super :) a měla bych dotaz: učila jsem se, že ve spojení ON MONDAY se člen nepoužívá, ale v jedné učebnici jsem narazila na větu ON THE MONDAY, HE OFFENDED THE MANAGER…je to chyba nebo nějaké extra pravidlo? :)

Re:

ten člen tam za jistých okolností být může, a to tehdy, když něříkáte, že se to stalo vpondělí, ale že se to stalo V TO PONDĚLÍ. Tedy v nějaké pondělí, o kterém se mluvilo. JInak tam ale člen nepatří.

Hurá první test na členy na 100%, díky za vysvětlivky, konečně jsem to pochopila a snad hned nezapomenu :-)

Našiel som chybu… V 6. som označil ako odpoveď the a napísalo mi toto " Neurčitý člen zde být nemůže" … the nie je náhodou člen určitý?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vlado257 vložený před 8 lety

Našiel som chybu… V 6. som označil ako odpoveď the a napísalo mi toto " Neurčitý člen zde být nemůže" … the nie je náhodou člen určitý?

Ano, vysvětlivka opravena. Děkujeme za upozornění.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.