Help for English

Frázová slovesa a kolokace

Komentáře k článku: Frázová slovesa a kolokace

 

Děkuji! Ještě prosím o rozdíl mezi lexical collocations and compounds. Např. heart attack, fairy tale, phone call, seat belt… Compounds totiž mohou být buď psány dohromady, přes pomlčku nebo zvlášť.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jitka Smékalová vložený před 11 lety

Děkuji! Ještě prosím o rozdíl mezi lexical collocations and compounds. Např. heart attack, fairy tale, phone call, seat belt… Compounds totiž mohou být buď psány dohromady, přes pomlčku nebo zvlášť.

Compounds (compound words) = two or more words together that have meaning as a set (telephone number, bookshop)
Collocations = words that often occur together (take a holiday, heavy rain)

Z učebnice TKT, str. 10.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Compounds (compound words) = two or more words together that have meaning as a set (telephone number, bookshop)
Collocations = words that often occur together (take a holiday, heavy rain)

Z učebnice TKT, str. 10.

V tom případě všechny ty příklady, co jsem jmenovala jsou compounds, že? Alespoň já je chápu jako set…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jitka Smékalová vložený před 11 lety

V tom případě všechny ty příklady, co jsem jmenovala jsou compounds, že? Alespoň já je chápu jako set…

Ano, jeden význam, jedno slovo.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.