Help for English

Use of English #52

Komentáře k článku: Use of English 52

 

taky mám 1 chybu, což není zlé, horší je, že byla z totální nepozornosti – věta 3

watchfulness

Myslim, že polovina mých chyb, co tu dělám je z nepozornosti, protože většinou odpovídám automaticky, aniž bych se nad tím zamýšlel, protože to člověk chce mít rychle vyplněný.

hmmm

:oops: tak to je fakt ostuda tohleto…ale na druhou stranu,apon jsem se zase přiučila…

2 chyby – to je docela dobré,taky se dopracuju k té 100!!! :-D a díky je to super

GIVE OUT

Zase nové spojení, které jsem neznal (není ani v tomto slovníku.) A to pracuji v IT firmě !! :-)

Can't x couldn't

I _________ my wallet at home, because I still had it when I bought the bus ticket.

Do této věty tedy patří doplnit „can't have left“, ale já se chci zeptat, jestli by to byl stejný význam, jako kdybych použil „couldn't have left“.

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Can't x couldn't

I _________ my wallet at home, because I still had it when I bought the bus ticket.

Do této věty tedy patří doplnit „can't have left“, ale já se chci zeptat, jestli by to byl stejný význam, jako kdybych použil „couldn't have left“.

Děkuji

Re: Can't x couldn't

ANo, mohlo by být i COULDN'T.

100% :))

Ale i přesto,můžu se zeptat na něco ohledně 5. věty?? You'd better not leave your luggage…

Puvodne jsem si myslela,ze to You'd= you would.. Ale ve vysvětlení máte You HAD. Proč? Neměl byste nechavat kufr bez dohledu..

Děkuju moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

100% :))

Ale i přesto,můžu se zeptat na něco ohledně 5. věty?? You'd better not leave your luggage…

Puvodne jsem si myslela,ze to You'd= you would.. Ale ve vysvětlení máte You HAD. Proč? Neměl byste nechavat kufr bez dohledu..

Děkuju moc

Re:

YOU'D může být YOU WOULD nebo YOU HAD. Záleží v jaké vazbě.

S BETTER se pojí HAD – YOU HAD BETTER. WOULD by zde bylo nesprávné.
s RATHER se pojí WOULD – I WOULD RATHER.

Zkrácená forma vypadá stejně (I'd better, I'd rather) a mnozí ani nevědí, co kdy to 'd znamená. Je to oblíbený chyták v testech a zkouškách.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

YOU'D může být YOU WOULD nebo YOU HAD. Záleží v jaké vazbě.

S BETTER se pojí HAD – YOU HAD BETTER. WOULD by zde bylo nesprávné.
s RATHER se pojí WOULD – I WOULD RATHER.

Zkrácená forma vypadá stejně (I'd better, I'd rather) a mnozí ani nevědí, co kdy to 'd znamená. Je to oblíbený chyták v testech a zkouškách.

Re: Re:

Aha, tak to slysim poprve a to jdu v Prosinci na FCE a safra:( Dekujo moc za odpověď a ještě víc za tyhle stránky, jsou výborný..

Dobrý den,

mám dotaz ke 3. větě. My jsme se ve škole učili, že když mluvíme o zkušenostech, tak že tam bude předpřítomný čas.
Např. I have been in Italy twice. V této větě říkám, že mám tu zkušenost se dvěma návštěvami v Itálii.
Proč to je v té 3. větě jinak?
Děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondřej Doležal vložený před 14 lety

Dobrý den,

mám dotaz ke 3. větě. My jsme se ve škole učili, že když mluvíme o zkušenostech, tak že tam bude předpřítomný čas.
Např. I have been in Italy twice. V této větě říkám, že mám tu zkušenost se dvěma návštěvami v Itálii.
Proč to je v té 3. větě jinak?
Děkuji za odpověď

Re:

protože neříkáte, že teď už jste tam byli dvakrát, ale v té době jste hotel dobře znali, protože jste tam už dvakrát byli. To je rozdíl. Není to z pohledu přítomnosti ale minulosti.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.