Help for English

Ukazovací zájmena

Komentáře k článku: Ukazovací zájmena

Naprosto úžasný článek!

Děkuju Marku, je to naprosto skvělý článek. Přiznám se, že sem v tomto tématu dříve také docela tápal a hlavně spoustu věcí co tu popisujete si ani neuvědomil, nebo nevěděl. Takovéto články o zdánlivě jednoduchých věcech mám nejraději, díky za článek. :)

I agree. Naprosto skvělé, díky.

Ramonis

Hodí se :--) MArku, jsou ještě vůbec nějaká nezpracovaná témata? Kde to všude bereš ty nápady, mě už přijde, že jste tu probrali všechno, co se dá :o

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 12 lety

Ramonis

Hodí se :--) MArku, jsou ještě vůbec nějaká nezpracovaná témata? Kde to všude bereš ty nápady, mě už přijde, že jste tu probrali všechno, co se dá :o

Re: Ramonis

Tak to zdaleka ne… můj TO DO seznam je ještě tak moc dlouhý! A času je tak málo. :-(

Ramonis

Marku jak je to s tímhle will u when. Vsadim se, že jak znám angličtinu, tak někdy se použít dá.

Ramonis

Marku jak je to s tímhle will u when. Vsadim se, že jak znám angličtinu, tak někdy se použít dá.

Jistě, na WHEN začíná buď věta časová (tam WILL být nemůže), nebo věta předmětná (tam WILL být může).

We'll watch a video when he returns.
I don't know when he will return.

Ramonis

A pak samozřejmě v otázkách na čas:
WHEN WILL YOU RETURN? (ale tam je to jasné)

Ramonis

Takže: I look forward to the day, when I will know everything of these webpages.

Je časová věta? Těším se, až budu vědět všechno… a tudíš špatně?

Know of jde taky použít? Nebo jenom know about…?

RAmonis

Tak jak tak nad tím přemýšlím, tak je to věta předmětná…těším se na koho co? Takže to má dotyčný dobře…jejda, asi mám problém rozeznat ty věty od sebe…

RAmonis

Tak jak tak nad tím přemýšlím, tak je to věta předmětná…těším se na koho co? Takže to má dotyčný dobře…jejda, asi mám problém rozeznat ty věty od sebe…

Re: RAmonis

Ne, to je věta vztažná, rozvíjí podstatné jméno DAY.

RAmonis

Re: RAmonis

KNOW OF – vědět, že něco existuje
KNOW ABOUT – znát o tom podrobnosti

Ramonis

No tak je to jasný, potřebuju si projít předmětem syntax, jinak to jaksi nemá cenu :--) Takže když je to vztažná věta, tak tam when + will být může předpokládám, protože to není věta časová. Díky

Ramonis

No tak je to jasný, potřebuju si projít předmětem syntax, jinak to jaksi nemá cenu :--) Takže když je to vztažná věta, tak tam when + will být může předpokládám, protože to není věta časová. Díky

Ano, ve vztažných větách za WHEN budoucí čas být může.
I'm looking forward to the day when I will know everything.
I'm waiting for the day when I will see you again.
atd atd.
To pravidlo platí pouze pro časové věty.

thanx

Thanx, this is worth remembering.

Ramonis

Ehm…tady na stránkách něco o členech určitě najdeš, stačí hledat pod gramatikou šéfe :-)

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.