Help for English

Hovorová frázová slovesa

Komentáře k článku: Hovorová frázová slovesa

 

well done!!!

:D Tak tohle je parádní test, velmi užitečný…!!! Do života 8-) A nasmál jsem se u toho :)

I agree with Jana

Přesně tak…já jsem taky dal v šestce make out a podivil jse se, že by to mělo být špatně :--)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 17 lety

I agree with Jana

Přesně tak…já jsem taky dal v šestce make out a podivil jse se, že by to mělo být špatně :--)

Re: I agree with Jana

No ne, ale kdo by to kdy řekl? Takovej vodvaz snad nikdo neni, že by jeho oblíbená víkendová aktivita byla muchlovat a ocucávat se s přáteli… Gramaticky je to ale OK, to nikdo neříká. :-)

Užitečný testík, pobavila jsem se.Podařil se na 90% :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jana
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: I agree with Jana

No ne, ale kdo by to kdy řekl? Takovej vodvaz snad nikdo neni, že by jeho oblíbená víkendová aktivita byla muchlovat a ocucávat se s přáteli… Gramaticky je to ale OK, to nikdo neříká. :-)

Re: Re: I agree with Jana

Ja jsem sice „make out“ nedala, protoze znam i „hang out“ a samozrejme mi tam pripadalo logictejsi. Ale proc by nikdo nebyl takovej vodvaz? Neuznala bych to jako chybu, pokud to ten clovek zna. Co student vi, jakej vodvaz v uciteli drime? :-)
(Napriklad v te vete s kinem je to jasne – ze situace, kdy me ti muchlajici se lidi rusi – protoze „two people hanging out“ by me asi nerusili.)

Re: Screwing

Vidíte, že sloveso SCREW se skutečně hodí. :D

Super test…ale nemohl by ste to udělat ve formě článku a né ve formě testu…? Všelijaké hovorové frázové slovesa i s překladem… děkuju… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michaela vložený před 17 lety

Super test…ale nemohl by ste to udělat ve formě článku a né ve formě testu…? Všelijaké hovorové frázové slovesa i s překladem… děkuju… :-)

Re:

Většinu z nich najedet v článcích Hovorová angličtina 1–3, další z nich se brzy objeví, v tomto seriálu budeme pokračovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

Většinu z nich najedet v článcích Hovorová angličtina 1–3, další z nich se brzy objeví, v tomto seriálu budeme pokračovat.

Re: Re:

OK díky

další fráze

dovolil bych si poznamenat další dvě fráze, se kterýma se setkávám poměrně často (je možné, že už je tady někdo přidal. potom se omlouvam). Jde o „screw you“ a „up yours“. ;)

Chci se zeptat nemělo by být ve větě: Karen, did you notice the way Jack smiles at you? I think he's.. místo : ..the way Jack.. the way the Jack- způsob, jakým se.. Nebo tam to the mohu vypustit, jak to máte napsané vy?? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kindy vložený před 16 lety

Chci se zeptat nemělo by být ve větě: Karen, did you notice the way Jack smiles at you? I think he's.. místo : ..the way Jack.. the way the Jack- způsob, jakým se.. Nebo tam to the mohu vypustit, jak to máte napsané vy?? Děkuji

Re:

žádné THE tam nepatří, odkdy se před jmény používá člen?
A nebo vy myslíte spojku THAT? Ano, ta se samozřejmě běžně vypouští.

the great test. I have repeated this test after one year and I got 100%. It seems something stuck in my mind :-)

Taky jsem si to zopáknul po roce a taky jsem to zvedl na 100 procent :-)

krásných 100%… tohle je moje :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.