Help for English

Cvičení: WILL x GOING TO

Komentáře k článku: Cvičení: WILL x GOING TO

 

Neni to takova hruza

2 chybky. Docela spokojenost 8-)

Šlo by u druhé věty:
Can I help you, sir?
- Shall I have a coffee and a tuna sandwich, please?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 16 lety

Šlo by u druhé věty:
Can I help you, sir?
- Shall I have a coffee and a tuna sandwich, please?

Re:

Ne, SHALL I HAVE… je otázka, znamenala by ‚mám si dát kafe a sendvič s tuňákem?‘

90%

To ujde, nachytala mě 7 :-)

Re: bourka

V první větě máte I THINK – názor. V druhé máte napsané, že to hlásili v rádiu, takže to není názor. Myslím, že v těchto dvou větách každý vidí rozdíl, a pokud ne, tak alespoň po přečtení vysvětlení. Doporučuji vám začít spíše úrovní STARTER, pokud jsou pro vás tyto jevy příliš obtížné.

Re:

Jde o několik různých věcí.

Když předvídáte, co se stane, tam jde o jistotu – asi bude pršet – WILL. Určitě bude pršet, vidím už stahovat se mračna – GOING TO.

Věty jako I WILL HELP YOU apod. tam jde o to, do jaké míry je to např. spontánní rozhodnutí udělané v daný moment (WILL) a nebo naplánovaná věc, kterou jsem si naplánoval už před chvílí nebo delší dobou (GOING TO).

Navíc se WILL používá např. pro sliby, varování, výhrůžky, objednávání, prosby apod, tam jde zcela o funkci.

Doporučuji si přečíst články, které tu o té problematice máme.

Na poprvé jen dvě chybičky – super :-D

tragédie

Tak já to projela na plný čáře, mám vtom zmatek, jen 3 dobře.ztohož jsem mohla mít 5, jsem blb, ale víc ne. :-D

bez chyby

ale u jedny otazky jsem dost vahal :oops: musim na sobe jeste pracovat

HM ZASE SI MI NDAŘÍ MÁM JEN 60% :oops: :-(

chcel by som vediet rozdiel medzi present continues a going to-i am going to the kosice-ze prave teraz idem,alebo to moze byt
chapane ako ze ja sa chystam?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alex15 vložený před 15 lety

chcel by som vediet rozdiel medzi present continues a going to-i am going to the kosice-ze prave teraz idem,alebo to moze byt
chapane ako ze ja sa chystam?

Re:

I'm going to go – hodlám, chystám se
I'm going – jedu tam (je to zajištěné)

U sloves GO a COME se ale používá průběhový čas (I'm going, I'm coming) i ve významu ‚hodlám‘.

mam,este otazku.kedy mam pouzit will a going to.
mum will watch tv tonight.
i am going to cook chicken tonight.aky je rozdiel medzi tymito vetami?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alex15 vložený před 15 lety

mam,este otazku.kedy mam pouzit will a going to.
mum will watch tv tonight.
i am going to cook chicken tonight.aky je rozdiel medzi tymito vetami?

Re:

Máme tu na to článek.

Re: :D

Nedalo by sa aby bolo viac takch cviční?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.