Help for English

Hláskování, anglická abeceda

Komentáře k článku: Hláskování, anglická abeceda

 

fonetické znaky

Marku, chtěla jsem Vás poprosit, jestli by jste nemohl nemohl podobnou tabulku s fonetickými znaky, pokud tady už není…myslím že by to nebyla pomůcka pouze pro začátečníky :) díky moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od miške vložený před 13 lety

fonetické znaky

Marku, chtěla jsem Vás poprosit, jestli by jste nemohl nemohl podobnou tabulku s fonetickými znaky, pokud tady už není…myslím že by to nebyla pomůcka pouze pro začátečníky :) díky moc

Re: fonetické znaky

Je tu. Jmenuje se to Fonetická abeceda (přehled). Použijte vyhledávání.

Re:

jedním z důvodů by mělo být, že slova nyní obsahující v, dříve obsahovaly u, přesnější údaje neřeknu

Clairenella

Skvělý článek, skvělá stránka! :)

pesnička

ahoj, v Kanade som absolvovala taký menší kurz pre babky „bejbysiterky“, na jednej hodine sme si spievali pesničku o abecede (ei bí sí dí í ef dží, atď.), keďže som nastúpila neskoršie, neviem odkiaľ ju mali, dokonca aj detičky si ju spievali. Neviete kde by sa dala nájsť? Vďaka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od yasmine2010 vložený před 12 lety

pesnička

ahoj, v Kanade som absolvovala taký menší kurz pre babky „bejbysiterky“, na jednej hodine sme si spievali pesničku o abecede (ei bí sí dí í ef dží, atď.), keďže som nastúpila neskoršie, neviem odkiaľ ju mali, dokonca aj detičky si ju spievali. Neviete kde by sa dala nájsť? Vďaka

Re: pesnička

abecedních písniček jsou mraky… zkuste youtube. Věřím, že jich tam několik najdete.

Nejde mi zvuk když kliknu na ikonu (zvuk mám zapnutý)

Zkuste si nainstalovat Flash player ze stránek Adobe.

Dobrý den, když hláskuju něco a chci říct třeba v jako visit, mám říct v like visit?

“v like visit” nebo “v as in visit”

Dobrý den. Chci se zeptat, proč se ve větě Wow do you spell that píše you? A jak poznám u slov které se píší stejně jejich význam, když se ta věta může týkat obou otázek? Př: Wow do you spell that- Jak se to píše Wow do you spell that-Jak se to hláskuje? Děkuji Ivona

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivona Rzepkova vložený před 10 lety

Dobrý den. Chci se zeptat, proč se ve větě Wow do you spell that píše you? A jak poznám u slov které se píší stejně jejich význam, když se ta věta může týkat obou otázek? Př: Wow do you spell that- Jak se to píše Wow do you spell that-Jak se to hláskuje? Děkuji Ivona

Ale “Jak se to píše?” a “Jak se to hláskuje?” jsou přece totožné otázky, alespoň smyslem ano.

SPELL =

  • hláskovat
  • (správně) psát (pravopisně)
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivona Rzepkova vložený před 10 lety

Dobrý den. Chci se zeptat, proč se ve větě Wow do you spell that píše you? A jak poznám u slov které se píší stejně jejich význam, když se ta věta může týkat obou otázek? Př: Wow do you spell that- Jak se to píše Wow do you spell that-Jak se to hláskuje? Děkuji Ivona

YOU může být i takové neosobní, obecné.

Např. How do you say “kočka” in English? – Jak řekneš / jak se řekne.

You can't live without love. – Bez lásky nemůžeš žít / Bez lásky se nedá žít.

Dobrý den, ten prográmek Spell-It-Out-Loud nevím zda mi funguje správně, jde mi akorát to poslech skupina, jak je tam naučte se hláskovat, nic se nezobrazuje :-), u druhé položky poslech nevím jak přejít dál na další písmeno…nevím zda je to tak správně, že funguje jen třetí položka. Děkuju za odpověď Robinek

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Robo1110 vložený před 9 lety

Dobrý den, ten prográmek Spell-It-Out-Loud nevím zda mi funguje správně, jde mi akorát to poslech skupina, jak je tam naučte se hláskovat, nic se nezobrazuje :-), u druhé položky poslech nevím jak přejít dál na další písmeno…nevím zda je to tak správně, že funguje jen třetí položka. Děkuju za odpověď Robinek

naučte se hláskovat – stisknete klávesu na klávesnici a ozve se nahrávka
poslech – podle poslechu stiskněte na klávesnici vždy to, co slyšíte

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.