Help for English

Use of English #21a (revision)

Komentáře k článku: Use of English 21a (revision)

 

manage + podst. jméno

Dobrý den,
můžete mi prosím říci, kdy se pojí manage s podst. jm. (viz vysvětlení u 4.ot.) Myslel jsem, že podst. jménu odpovídá většinou gerundium a ne infinitiv.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 15 lety

manage + podst. jméno

Dobrý den,
můžete mi prosím říci, kdy se pojí manage s podst. jm. (viz vysvětlení u 4.ot.) Myslel jsem, že podst. jménu odpovídá většinou gerundium a ne infinitiv.

Re: manage + podst. jméno

MANAGE (ve významu „dokázat“) je sloveso, které se prostě pojí s infinitivem. Jde o tzv. VERB PATTERN.

MANGE ale také znamená „řídit, dělat manažera“, protom by za tím mohlo být i gerundium, protože to oravdu nahrazuje podstatné jméno.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: manage + podst. jméno

MANAGE (ve významu „dokázat“) je sloveso, které se prostě pojí s infinitivem. Jde o tzv. VERB PATTERN.

MANGE ale také znamená „řídit, dělat manažera“, protom by za tím mohlo být i gerundium, protože to oravdu nahrazuje podstatné jméno.

Re: Re: manage + podst. jméno

Mohu tedy říci I'll manage doing it. (Zvládnu to udělat), když je určitě správně I'll manage it. (Zvládnu to)? Doteď jsem si myslel, že po manage nemůže být gerundium. Děkuji za odpověď a za vaše skvělé stránky, které moc pomáhají mně i mým žákům na ZŠ.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 15 lety

Re: Re: manage + podst. jméno

Mohu tedy říci I'll manage doing it. (Zvládnu to udělat), když je určitě správně I'll manage it. (Zvládnu to)? Doteď jsem si myslel, že po manage nemůže být gerundium. Děkuji za odpověď a za vaše skvělé stránky, které moc pomáhají mně i mým žákům na ZŠ.

Re: Re: Re: manage + podst. jméno

Ne, nemůžete. ZVLÁDNU TO UDĚLAT je jen I'LL MANAGE nebo I'll manage to do it.

Po MANAGE opravdu gerundium nebude. Teoreticky, po slovesu ŘÍDIT (dělat manažera), ale žádná taková věta mě nenapadá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 15 lety

Re: Re: manage + podst. jméno

Mohu tedy říci I'll manage doing it. (Zvládnu to udělat), když je určitě správně I'll manage it. (Zvládnu to)? Doteď jsem si myslel, že po manage nemůže být gerundium. Děkuji za odpověď a za vaše skvělé stránky, které moc pomáhají mně i mým žákům na ZŠ.

Re: Re: Re: manage + podst. jméno

Zvládnout něco není MANAGE sth, ale MANAGE TO DO sth.

juchuuu :)

prvá 100vka v Use of English…po dvadsiatich testoch uz bolo na case :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.