Help for English

Jazyková terminologie #1

Komentáře k článku: Jazyková terminologie 1

 

absolutely super

Ehm, one misclick, two mistakes and one remark: „very“ is quantificater also.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 17 lety

Ehm, one misclick, two mistakes and one remark: „very“ is quantificater also.

Re:

Ale QUANTIFIER není slovní druh, pouze funkce v rámci fráze. Otázka byla na to, jaký to je slovní druh.

Ramonis

I am not arguing, aren´t I?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 17 lety

Ramonis

I am not arguing, aren´t I?

Re: Ramonis

I mean „am I“?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 17 lety

Re: Ramonis

I mean „am I“?

Re: Re: Ramonis

I probably meant „aren't I?“. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 17 lety

Ramonis

I am not arguing, aren´t I?

Re: Ramonis

I don't know, ARE YOU? :-)

já mám 80%, ale moc se mi nezdá ta 7, protože tam by mělo být ‚the‘ před tím longest!já jsem právě dala none…, protože jsem myslela, že je to tam schválně, aby si lidi všimli, že tam chybí ten určitej člen…a ono je to špatněěě :? :? vždyt superlative je vždycky s ‚the‘, když tam není přivlastnovací zájmeno…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 17 lety

já mám 80%, ale moc se mi nezdá ta 7, protože tam by mělo být ‚the‘ před tím longest!já jsem právě dala none…, protože jsem myslela, že je to tam schválně, aby si lidi všimli, že tam chybí ten určitej člen…a ono je to špatněěě :? :? vždyt superlative je vždycky s ‚the‘, když tam není přivlastnovací zájmeno…

Re:

Jenže to chápete špatně. Určitý člen se často pojí s infinitivem, ale rozhodně k němu NEPATŘÍ v tom smyslu, jak to říkáte. Je spousta případů, kde u superlativu NENÍ určitý člen, nebo kde je dokonce neurčitý.

SUPERLATIV je tvar přídavného jména, tedy LONGEST.

To je skoro stejné, jako kdyby člověk řekl, že komparativ je např. BIGGER THAN (že slovo THAN k němu patří).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 17 lety

Re: Re: Ramonis

I probably meant „aren't I?“. :-)

Re: Re: Re: Ramonis

This was not me :D The last one :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

Jenže to chápete špatně. Určitý člen se často pojí s infinitivem, ale rozhodně k němu NEPATŘÍ v tom smyslu, jak to říkáte. Je spousta případů, kde u superlativu NENÍ určitý člen, nebo kde je dokonce neurčitý.

SUPERLATIV je tvar přídavného jména, tedy LONGEST.

To je skoro stejné, jako kdyby člověk řekl, že komparativ je např. BIGGER THAN (že slovo THAN k němu patří).

Re: Re:

hmmm…děkuju, ale asi to nechápu dost dobře…jakej infinitiv a člen…

super 100% :-) zas po delší době

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jana
Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 17 lety

Re: Re:

hmmm…děkuju, ale asi to nechápu dost dobře…jakej infinitiv a člen…

Re: Re: Re:

To asi měl být „superlativ“ a člen :-) takový písemný přeřek. Není divu – při té spoustě práce. Marek nejen dělá stránky, ale i poctivě a rychle a důsledně odpovídá na dotazy… klobouk dolů. Skutečně má váš den taky jen 24 hodin?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana vložený před 17 lety

Re: Re: Re:

To asi měl být „superlativ“ a člen :-) takový písemný přeřek. Není divu – při té spoustě práce. Marek nejen dělá stránky, ale i poctivě a rychle a důsledně odpovídá na dotazy… klobouk dolů. Skutečně má váš den taky jen 24 hodin?

Re: Re: Re: Re:

Jo jo, myslel jsem samozřejmě ‚superlativ‘.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana vložený před 17 lety

Re: Re: Re:

To asi měl být „superlativ“ a člen :-) takový písemný přeřek. Není divu – při té spoustě práce. Marek nejen dělá stránky, ale i poctivě a rychle a důsledně odpovídá na dotazy… klobouk dolů. Skutečně má váš den taky jen 24 hodin?

Re: Re: Re: Re:

Ano, jen 24 hodin. Někdy mi přijde, že ještě míň… :-(

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.