Help for English

Cvičení: Family #2

Komentáře k článku: Cvičení: Family 2

 

pomlčky

Vysledek ušel, až na pomlčky v otázce 5/daughter-in-law. Existují nějaká pravidla pro psaní pomlček ve složeninách? V různých textech jsem narazil na to, že stejné výrazy jsou psány různě (s pomlčkami i bez). Teď neobhajuji svoji chybu, spíš to myslím jako dotaz obecný. Jinak se přidávám k těm, kteří tyhle stránky zaslouženě chválí. Vydržte a nenechejte se znechutit různými „rejpaly“. Těch kteří budou stránky využívat a budou si vašeho úsílí vážit bude určitě vždycky dost.

jupí

Sice je tohle starter, ale vehementně se podobných věcí bojim, protože to pořádně neumim ani v češtině, ale kupodivu jsem to dal všechno, tak mám radost :--)

já chtěla být milá a napsala jsem mum, mother se mi nelíbí,takže si tuto chybku nepřipouštím. Druhá chybka byla v pravopise daughter-in-law, ale tam by zase byla stejná výslovnost, takže si to taky omluvuju. Ale budu si to pro příště pamatovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leona Maříková vložený před 16 lety

já chtěla být milá a napsala jsem mum, mother se mi nelíbí,takže si tuto chybku nepřipouštím. Druhá chybka byla v pravopise daughter-in-law, ale tam by zase byla stejná výslovnost, takže si to taky omluvuju. Ale budu si to pro příště pamatovat.

Re:

to mě nenapadlo, budu tam ty domácké verze doplnit…

57%granddaugher a niece jsem nevěděla a u 5 jsem neudělala pomlčky,mno jdu se podívat do angličtiny na rodinné příslušníky, zdá se že jsem trochu pozapoměla :-( :-)

ahoj

mám to podobně u dědy jsem dal daddy, ale nevím jestli to není taťka…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od VJing vložený před 16 lety

ahoj

mám to podobně u dědy jsem dal daddy, ale nevím jestli to není taťka…

Re: ahoj

je to taťka

měla bych malou připomínku k otázce 7 my granparent´s dou­ghter může být přeci i moje matka ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivča, Ivuš..... to je různý... vložený před 16 lety

měla bych malou připomínku k otázce 7 my granparent´s dou­ghter může být přeci i moje matka ne?

Re:

Ano, a slovo MOTHER to také akceptuje jako správnou odpověď

díky

Tohle jsem se z vašich stránek naučila velmi dobře. 100%. Škoda, že ve Vašem programu Language Lab není namluvená výslovnost s -in-law.

My aunt's husban­d…najprv sonm dala uncle…ale kedže sa mi to nezdalo,že je"po linii"tak som ho uviedla len ako príbuzného…teda relative, žiaľ zle :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ajkan vložený před 16 lety

My aunt's husban­d…najprv sonm dala uncle…ale kedže sa mi to nezdalo,že je"po linii"tak som ho uviedla len ako príbuzného…teda relative, žiaľ zle :-(

Re:

vlastne relation..teda ako príbuzný člen rodiny,nie pokrvný

Pomlčky ma štvú, aj v rôznych iných slovách /popisné -well-built/ napr., a potom v otázke 7 by ste mohol opravit hodnotenie, brať správne aj slovíčko Mother. Inak je to fajn, fajn.. :shock:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od magdalenka1 vložený před 15 lety

Pomlčky ma štvú, aj v rôznych iných slovách /popisné -well-built/ napr., a potom v otázke 7 by ste mohol opravit hodnotenie, brať správne aj slovíčko Mother. Inak je to fajn, fajn.. :shock:

Re:

Mother to bere jako správné. Asi jste tam měl/a nějaký překlep.

lepším se, jen jedna chybička :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.