Help for English

Use of English #60

Komentáře k článku: Use of English 60

 

Proc neni v posledni vete ,,Let's order A pizza, ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alomem vložený před 17 lety

Proc neni v posledni vete ,,Let's order A pizza, ?

Re:

PIZZA může být počitatelná i nepočitatelná, proto může být LET'S ORDER A PIZZA nebo jen LET'S ORDER PIZZA.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

PIZZA může být počitatelná i nepočitatelná, proto může být LET'S ORDER A PIZZA nebo jen LET'S ORDER PIZZA.

DEKUJI A OBDIVUJI RYCHLOST…

90%

„Oblíbené“ gerundium a infinitiv v sedmé otázce. A to jsem se je na FCE tak učil.

eeehmm, to bala ale blbý chyba… :? ale pay the price už nezapomenu

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 17 lety

eeehmm, to bala ale blbý chyba… :? ale pay the price už nezapomenu

Re:

…byla blbá…

Ahoj Marku
Otázka č. 6
Všechna okna = ALL THE WINDOWS (následuje sloveso v množném čísle, proto ani jiná možnost nepřipadá v úvahu)

SLOVESO V MNOŽNÉM ČÍSLE????

Odkaz na příspěvek Příspěvek od todler vložený před 16 lety

Ahoj Marku
Otázka č. 6
Všechna okna = ALL THE WINDOWS (následuje sloveso v množném čísle, proto ani jiná možnost nepřipadá v úvahu)

SLOVESO V MNOŽNÉM ČÍSLE????

Re:

myšleno sloveso ARE, WERE, HAVE, GO… atd. (tvar pro množné číslo), nikoliv IS, WAS, HAS, GOES… (tvar pro třetí osobu jednotného čísla)…

Netušila jsem, že se u těch EGGS, 3.otázka, užívá činný rod, nikdy jsem se s tím nesetkala. Test se mi líbí.

Pro zajimavost

Jsem v soucasne dobe v UK, chodim na praxi a v tomto nudnem odpoledni jsem delal testy… U tohoto jsem si nebyl jist v otazce cislo 9. Zavolal jsem si k sobe tedy kolegu, je to rodily Brit a je mu 55 let. Po dlouhem zkoumani otazky rekl, ze to je urcite hang on… Neuveritelne. Myslite si, ze to je u nej chyba, jako kdybych v cestine doplnil spatny icko? Nebo jak se to dat porovnat? Opravdu me to zajima. Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MichaelC vložený před 15 lety

Pro zajimavost

Jsem v soucasne dobe v UK, chodim na praxi a v tomto nudnem odpoledni jsem delal testy… U tohoto jsem si nebyl jist v otazce cislo 9. Zavolal jsem si k sobe tedy kolegu, je to rodily Brit a je mu 55 let. Po dlouhem zkoumani otazky rekl, ze to je urcite hang on… Neuveritelne. Myslite si, ze to je u nej chyba, jako kdybych v cestine doplnil spatny icko? Nebo jak se to dat porovnat? Opravdu me to zajima. Dekuji

Re: Pro zajimavost

Ne, tomu nevěřím. Zkuste si vygooglovat „keep on waiting for the world to“ a potom „hang on waiting for the world to“. Uvidíte, že v takové větě to na internetu nikdo nikdy nepoužil.

A že by rodilý Brit nepoznal poměrně ohranou větu „keep on waiting for the world to change“, tomu nevěřím.

WE CAN'T HANG ON WAITING FOR THE WORLD TO CHANGE by znamenalo, že nesmíme VYDRŽET čekat… a to je nesmysl. Zkuste jiného Brita. :-)

Já jsem Vám pouze chtěl dát najevo, že naprosto věřím tomu co tady píšete, a tudíž si to nepotřebuji ověřovat ani na Google ani nikde jinde. Dokonce jsem ani nepsal nic o tom, že by ten děda trval na svém a neuznal omyl. Pouze mě zajímalo jaká je to asi chyba v porovnání s češtinou. A možná jsem chtěl napsat jakousi zajímavost co se mi stalo, protože mi to přišlo opravdu zajímavé. Víte trávím tu hodně času a Vaše stránky a Vás samotného propaguju všude tam, kde se kdo chce o angličtině bavit, a proto mě mrzí ještě víc, že mi nevěříte. Nenapadá mě jediný důvod proč bych si to měl vymýšlet. Opravdu můžu říct, že Vaší větou „Ne, tomu nevěřím“ jste mě velice zklamal. Nashledanou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MichaelC vložený před 15 lety

Já jsem Vám pouze chtěl dát najevo, že naprosto věřím tomu co tady píšete, a tudíž si to nepotřebuji ověřovat ani na Google ani nikde jinde. Dokonce jsem ani nepsal nic o tom, že by ten děda trval na svém a neuznal omyl. Pouze mě zajímalo jaká je to asi chyba v porovnání s češtinou. A možná jsem chtěl napsat jakousi zajímavost co se mi stalo, protože mi to přišlo opravdu zajímavé. Víte trávím tu hodně času a Vaše stránky a Vás samotného propaguju všude tam, kde se kdo chce o angličtině bavit, a proto mě mrzí ještě víc, že mi nevěříte. Nenapadá mě jediný důvod proč bych si to měl vymýšlet. Opravdu můžu říct, že Vaší větou „Ne, tomu nevěřím“ jste mě velice zklamal. Nashledanou.

Re:

Ale to si přece nemůžete brát osobně. Internet je prostředí velice anonymní a divil byste se, co se v komentářích objevuje. Někteří uživatelé prostě napíšou… já jsem se ptal rodilého mluvčího, máte to tady špatně. Takové věci si raději vždy ověřuji, zda skutečně je možné, že se mýlím.

V tomto případě mi skutečně přijde divné, že rodilý mluvčí může jen na okamžik zaváhat a nakonec vybrat větu s HANG ON, když věta s KEEP ON WAITING je tak zřejmá, tak častá, až skoro takové klišé.

Omlouvám se, že to možná vyznělo, jako že můj komentář byl myšlený proti Vám.

Dobře v pořádku. Právě je mi to stejně tak divné a proto jsem Vám vůbec psal. Ale já o tom dědovi vím přímo na 105 procent že žije v Durhamu od narození, dělám s ním tři měsíce na praxi na recepci tak o něm vím celkem dost, a hlavně když žijete půl roku v Anglii, poznáte kdo je rodilý mluvčí a kdo ne. No každopádně to byl nejspíš nějaký jeho zkrat, nebo zamlžené brýle co já vím. Asi to nemá cenu dále řešit. Každopádně děkuji za odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.