Help for English

Zvratná zájmena a podobné jevy

Komentáře k článku: Zvratná zájmena a podobné jevy 1

 

I don't have any money on me. Mohl bych to i rici: I don't have any money WITH me?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

I don't have any money on me. Mohl bych to i rici: I don't have any money WITH me?

Re:

Ano, je to stejné jako české – nemám u sebe žádné peníze, nebo nemám s sebou žádné peníze. V angličtině je nejčastější ono ON ME, používá se více než desetkrát častěji než WITH ME.

:--)

Mám formu :--) 100 pct

Prajem krasny vecer. Tak – a budem si tie zamena musiet lepsie nastudovat – len 70%. Mam prosbu, vo vete „Mitch, I think you should ask yourself if it's worth it or not.“ nie je tam to it za worth navyse? Vdaka.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Norika vložený před 16 lety

Prajem krasny vecer. Tak – a budem si tie zamena musiet lepsie nastudovat – len 70%. Mam prosbu, vo vete „Mitch, I think you should ask yourself if it's worth it or not.“ nie je tam to it za worth navyse? Vdaka.

Re:

Ne:

Stojí to za to:
It's worth it.

:-) joo, celkem dobrý na to, že jsem nečetla ten článek o těchhle zájmenech…80%

tenhle testík

mě velice potěšil- 90%. :-)

Jde vidět, že je ráno, nějakou záhadou jsem přeskočila řádky :) jinak ale dobrý :)

I don't mind going shopping

Jsou nejaka pravidla, kdy se I don't mind poji s ing a kdy s infinitivem?
Slo by rict I don't mind to go shopping…?

Re: I don't mind going shopping

tam prostě patří -ING.

Re: Re:

jj rozdil tam je. Mam asi mysleni socialniho cloveka, ktery vsechny penize nosi pri sobe a kdyz nema tak zkratka nema ;).

Napoprvé 80%. Dobré. :-D

80%, ale i tak jsem celkem spokojená :)

Ráda bych se zeptala, jak přeložit “každý bude psát o sobê”. Za odpovêď děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od McHannah vložený před 9 lety

Ráda bych se zeptala, jak přeložit “každý bude psát o sobê”. Za odpovêď děkuji.

Everybody will write about themselves.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.