Help for English

Use of English #61

Komentáře k článku: Use of English 61

 

Takze napr. SHE HAS IT ON YOU znamena ONA TO MA U SEBE?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Takze napr. SHE HAS IT ON YOU znamena ONA TO MA U SEBE?

Re:

Ne, SHE HAS IT ON HER.

Ahoj, můj dotaz je trochu z jiného soudku: jak se řekne „hrát si na…“ (např. na kuchaře, na prodavače atd.)??

To víte, teď u toho budete muset sedět ve dne v noci, nejíst, nespat, nežít, protože jeden příspěvek denně prostě některým nestačí (obzvláště když je to zdarma)… :shock:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 16 lety

Ahoj, můj dotaz je trochu z jiného soudku: jak se řekne „hrát si na…“ (např. na kuchaře, na prodavače atd.)??

Re:

V tomto významu se používá jednoduše „play cook“, „play shopkeeper“ apod. (takto bez členu – se členem by to bylo jako hrát prodavače v nějaké divadelní hře).

náhodou na to (a nejen proto) že je to zadarmo, je toho tady strašně moc. a ve výborné kvalitě.

Dakujem vam ste super obdivujem takychto ludi,ktori pomahaju aj druhym a to bez financnej odmeny.Rada citam komentare pretoze i tam sa vela toho dozviem.Diky:)

Re:

Paci sa mi,ze ked niekto urobi chybu vie si ju priznat a aj sa ospravedlnit, vela ludi to nevie. Bolo to fajn od teba.

Re: Re:

Prepac Marek nepatrilo to tebe ale o riadok vyssie:)

Dobrý den pane profesore :-D , chtěla bych se zeptat, proč je ve druhé větě: Lisa is getting married next month, když je to budoucí čas.Nemělo by tam být going to married?no asi nemělo,když tam je tamto, ale proč to tam je :shock: ? Děkuju Gabča

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabule vložený před 16 lety

Dobrý den pane profesore :-D , chtěla bych se zeptat, proč je ve druhé větě: Lisa is getting married next month, když je to budoucí čas.Nemělo by tam být going to married?no asi nemělo,když tam je tamto, ale proč to tam je :shock: ? Děkuju Gabča

Re:

Ahoj Gabčo, možností, jak vyjádřit budoucnost je v angličtině několik, tři hlavní (ve zkratce):

WILL – říkám, co si myslím, že bude
BE GOING TO – říkám, co má kdo v úmyslu, pro co je rozhodnutý
přít. průběhový čas – říkám, co má kdo pevně naplánované a zařízené

To, že se příští měsíc vdává, je už pevně naplánované a zařízené, není to pouze úmysl, ale už to mají asi všechno objednané, rozeslané pozvánky atd. atd. Proto je tu jen přítomný průběhový čas.

Víc o tom najdeš v mých článcích v sekci GRAMATIKA (jeden se jmenuje ‚budoucí čas‘ a druhý je ‚přítomný průběhový čas‘ pro mírně pokročilé.)

A výborně :shock: ,ja moc dekuju, už je mi to jasnyyy :idea:

Ahoj, sem tu dneska nový, líbí se mi to tady a hlavně fakt, že ty chyby se zobrazí hned, to je perfektní. Člověk se přitom i učí.

Tak po delsi dobe mam 4 chyby (a to je docela ostuda). Kdybych se vice zamyslel, tak urcite nedam „A Chinese food“ a „economical crisis“. Vyrazy „Husband-to-be“ a „had something on him“ jsem bohuzel neznal.

Ale jak se rika „Chybami clovek uci“ a tyto stranky jsou pro vyuku naprosto dokonale. Dekuji za ne.

Fiancée

Tak teda ta dvojka to byl zakernak. Sotva vim, jak se to vyslovuje a ono je tam jeste Ecko navic. Takova slovicka znat, to uz je celkem hodne upper-intermediate, ne?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.