Help for English

Use of English #63b (revision)

Komentáře k článku: Use of English 63b (revision)

 

Nic moc 70 %, příště se na to raději vyspím :-D Ale opět dobrý test.

Mě naskakoval konec první věty takto: …smartest from all of us. To jsem nevěděla že se FROM nepojí se superlativem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angie vložený před 16 lety

Nic moc 70 %, příště se na to raději vyspím :-D Ale opět dobrý test.

Mě naskakoval konec první věty takto: …smartest from all of us. To jsem nevěděla že se FROM nepojí se superlativem.

Re:

To je takové to české ‚z nás‘, v angličtině však ne FROM ALL ale OF ALL.

FROM by bylo např. HE BORROWED MONEY FROM ALL OF US (půjčoval si peníze od nás všech).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angie vložený před 16 lety

Nic moc 70 %, příště se na to raději vyspím :-D Ale opět dobrý test.

Mě naskakoval konec první věty takto: …smartest from all of us. To jsem nevěděla že se FROM nepojí se superlativem.

Re:

jinak samozřejmě ‚OF ALL OF US‘ a ‚OF US ALL‘ je to samé. Stejně tak:

I want you to meet ALL OF THEM / meet THEM ALL.

Re:

I já jsem to psal takhle pozdě a nasbíral jsem 80%. Nejvíc mě dostalo to s těma PUCLEMA :-). Pane profesore, věnujete se této problematice (bend, break, stretch, scratch apod.) v nějakém z vašich článků gramatiky. Já jsem je přečetl myslím všechny a nemůžu si to vybavit. Nebo je to zatím na vašem „TO DO“ seznamu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Re:

I já jsem to psal takhle pozdě a nasbíral jsem 80%. Nejvíc mě dostalo to s těma PUCLEMA :-). Pane profesore, věnujete se této problematice (bend, break, stretch, scratch apod.) v nějakém z vašich článků gramatiky. Já jsem je přečetl myslím všechny a nemůžu si to vybavit. Nebo je to zatím na vašem „TO DO“ seznamu?

Re: Re:

Můj TO DO seznam je hooodně dlouhý. :-)

:-) mám 90%-to bend si už budu od tedka pamatovat!!

sakra to slovíčko „to book“ mě zabije… všude ho cpu a když pak někde má být, tak tam dám samozřejmě něco jinýho… no a frázový slovesa už jsou klasika :-D 80%

Re: Re:

Všechno ne. „Kolokace“ většinou ano.

Re: UDR

Jste vy ale šikovná.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.