Help for English

Use of English #63e (revision)

Komentáře k článku: Use of English 63e (revision)

 

Marku, ta 4, dotaz na oteviraci dobu obchodu. Pises, ze trpny rod, (i kdyz gramaticky spravny), se v tomto pripade nepouziva. Jak bych se tedy mohl zeptat primo prodavace, kdyz prijdu tesne pred zaviraci dobou? Vety jako IS YOUR SHOP STILL OPENED nebo dokonce ARE YOU STILL OPENED (jack rozparovac tam byl predemnou) se tedy pouzit nedaji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Marku, ta 4, dotaz na oteviraci dobu obchodu. Pises, ze trpny rod, (i kdyz gramaticky spravny), se v tomto pripade nepouziva. Jak bych se tedy mohl zeptat primo prodavace, kdyz prijdu tesne pred zaviraci dobou? Vety jako IS YOUR SHOP STILL OPENED nebo dokonce ARE YOU STILL OPENED (jack rozparovac tam byl predemnou) se tedy pouzit nedaji.

Re:

Pokud se ptáme, zda je obchod otevřený, nepoužijeme trpný rod BE OPENED, ale obyčejné přídavné jméno OPEN – IS YOUR SHOP STILL OPEN?

Kdybychom se ptali na to, jestli je zavřený, tam bude přídavné jméno ‚zavřený‘, které je vytvořené pomocí minulého příčestí slovesa CLOSE – tedy IS THE SHOP CLOSED? (to vypadá jako trpný rod, ale není). Pokud by byl ale dotaz, v kolik hodin obchod zavírá, bylo by WHAT TIME DOES IT CLOSE?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Pokud se ptáme, zda je obchod otevřený, nepoužijeme trpný rod BE OPENED, ale obyčejné přídavné jméno OPEN – IS YOUR SHOP STILL OPEN?

Kdybychom se ptali na to, jestli je zavřený, tam bude přídavné jméno ‚zavřený‘, které je vytvořené pomocí minulého příčestí slovesa CLOSE – tedy IS THE SHOP CLOSED? (to vypadá jako trpný rod, ale není). Pokud by byl ale dotaz, v kolik hodin obchod zavírá, bylo by WHAT TIME DOES IT CLOSE?

Re: Re:

Diky

obchod

Tak jsem naletěla s tím obchodem. Myslela jsem si, že tam bude trpný, jako obchod je otevřen. Odůvodnila jsem si, že to první být nemůže, bo se sám obchod neotevře, ale někým musí být otevřen. Ale jak víme, angličtina se umí přetvařovat. :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 16 lety

obchod

Tak jsem naletěla s tím obchodem. Myslela jsem si, že tam bude trpný, jako obchod je otevřen. Odůvodnila jsem si, že to první být nemůže, bo se sám obchod neotevře, ale někým musí být otevřen. Ale jak víme, angličtina se umí přetvařovat. :oops:

Re: obchod

Je to stejné, jako když koncert začíná v tolik a tolik hodin… taky ho teoretisky začnou muzikanti, sám od sebe nezačne… ale v případě s koncertem je to takové pochopitelnější. Nicméně to s tím obchodem je úplně stejný případ.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: obchod

Je to stejné, jako když koncert začíná v tolik a tolik hodin… taky ho teoretisky začnou muzikanti, sám od sebe nezačne… ale v případě s koncertem je to takové pochopitelnější. Nicméně to s tím obchodem je úplně stejný případ.

Re: Re: obchod

Dobře, už si to budu pamatovat, děkuji za vysvětlení…:)

Determinátor x přídavné jméno

Dobrý den, neměl byste nějaké šikovné vysvětlení, jak poznám, kdy je slovo determinátor a kdy už přídavné jméno?
Jako například v otázce 8. – by your both parents. Prostě nejsem schopná v tom vidět ten rozdíl.
P.S. Ono Vás to nějak upozorňuje, že je nový dotaz, reakce apod. a kde? Páč to přece není jinak možný odpovídat takhle rychle v takovém kvantu článků, testů

:?: :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Schmudla vložený před 16 lety

Determinátor x přídavné jméno

Dobrý den, neměl byste nějaké šikovné vysvětlení, jak poznám, kdy je slovo determinátor a kdy už přídavné jméno?
Jako například v otázce 8. – by your both parents. Prostě nejsem schopná v tom vidět ten rozdíl.
P.S. Ono Vás to nějak upozorňuje, že je nový dotaz, reakce apod. a kde? Páč to přece není jinak možný odpovídat takhle rychle v takovém kvantu článků, testů

:?: :oops:

Re: Determinátor x přídavné jméno

ANo, mám po ruce výpis všech komentářů v pořadí, jak je lidé píší. A když je potřeba reagovat, reaguji.

Jestli je slovo determinátor nebo přídavné jméno, najdete v dobrém slovníku. U slova BOTH najdete, že to je PRE-DETERMINER, DETERMINER nebo PRONOUN.

90%

že já nikdy nedám na svůj první dojem a „cit“ :-D tak dlouho sama sebe přemlouvám a váhám, až nakonec zakliknu jinou odpověď(=špatnou) :-D

Re:

Žádný.

Re: Re: Re: Dotaz k 63e/3)

Určitě tam není chyba. Přečtěte si článek o vazbě předmětu s infinitivem.

Ahojky, je nějaký významějšírozdíl mezi HOLD ON a HANG ON??

Dekujuu

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Ahojky, je nějaký významějšírozdíl mezi HOLD ON a HANG ON??

Dekujuu

Re:

Není. Viz článek o písničce EVERYBODY HURTS. Tam se o obou píše.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Pokud se ptáme, zda je obchod otevřený, nepoužijeme trpný rod BE OPENED, ale obyčejné přídavné jméno OPEN – IS YOUR SHOP STILL OPEN?

Kdybychom se ptali na to, jestli je zavřený, tam bude přídavné jméno ‚zavřený‘, které je vytvořené pomocí minulého příčestí slovesa CLOSE – tedy IS THE SHOP CLOSED? (to vypadá jako trpný rod, ale není). Pokud by byl ale dotaz, v kolik hodin obchod zavírá, bylo by WHAT TIME DOES IT CLOSE?

Mám dojem, že jsem se setkal i s “Are you still open?” / “When do you close?”, jakoby prodavač a obchod splývali v jedno. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Mám dojem, že jsem se setkal i s “Are you still open?” / “When do you close?”, jakoby prodavač a obchod splývali v jedno. :)

Ano, jistě. YOU myšleno YOUR SHOP.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.