Help for English

Vocabulary test (The O. C.) #2

Komentáře k článku: Vocabulary test (The O. C.) 2

 

Diky za cviceni, pekne jste se rozjeli v novem roce.

Veta OUR RELATIONSHIP DIDN'T LAST. Nebylo by presnejsi to prelozit jako NAS VZTAH NEVYDRZEL nez NEVYSEL? A spise …DIDN'T WORK OUT ve vyznamu NEVYSEL?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Diky za cviceni, pekne jste se rozjeli v novem roce.

Veta OUR RELATIONSHIP DIDN'T LAST. Nebylo by presnejsi to prelozit jako NAS VZTAH NEVYDRZEL nez NEVYSEL? A spise …DIDN'T WORK OUT ve vyznamu NEVYSEL?

Re:

No, máte pravdu. Ve výsledku je to stejné, prostě se rozešli a tak je zklamaný. V tom vysvětlení jsem to nějak neřešil, spíš jsem vysvětloval to slovo DISAPPOINTED a proč je tam použité, než že bych se snažil tu větu překládat.

stopro

Tak jsem dosáhl stovky. Nevím, jestli je to tak lehké nebo se čím dál tím víc zlepšuju. Věřím v to druhé :-)

člen

Tohle bylo fakt lehké.Jen mi nějak nesedí člen u emergency v poslední větě. Nevysvětlíš Marku, proč ho tam máš?

Re: člen

proč by nemohl být člen před počitatelným podstatným jménem? EMERGENCY – naléhavá situace, nouzový případ, proto AN EMERGENCY. Někdy se EMERGENCY CHOVÁ i jako nepočitatelné podstatné jméno, ale v tomto významu je počitatelné.

uuu

:-) tak to je celkem slušný…povedlo se mi to na 90% bez učení těch slovíček… :-) :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.