Help for English

Test: Hovorová slovíčka #5

Komentáře k článku: Test: Hovorová slovíčka 5

 

100% doufám že bude platit jak na nový rok tak po celý rok(i když je už druhýho :-D)

Náhoda ?

Já to taky dal na 100%, ale spíš náhodou. Rozhodně se ale vyplatí si přečíst zdejší články a občas se podívat na nějaký ten film … ačkoliv tý angličtině často nerozumím ..... zdá se, že první výsledky se dostavují :-)

BTW: Zrovna dneska jsem se díval na Eurotrip a tak jsem si rozšířil zásobu o „hook up“ :-)

Re:

Koukej na americky serialy (nejlepe sitcomy) a budes tyhle slovicka umet doplnit aniz bys nad tim premyslel: ) Pro me jsou treba testy s timhle tematem jednodussi nez vsechny ostatni na tomhle webu.. true story 8)

vomit x throw up etc.

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně slovíčka VOMIT a jestli není příliš formální vzhledem k situaci, resp. chápu, že je to normální zvracet, ale nepoužilo by se v tomto kontextu a „slovníku“ (go psycho, dude) spíš něco jako throw up či puke? A je vomit tím nejneutrálnějším slovíčkem pro tenhle výraz, který bych použila např. u doktorky? Moc děkuji

Btw. vaše stránky opradu jsou úžásné jak každý říká, navštěvuji je asi od září (i když jsem se zaregistrovala teprve nedávno) a hodně mně pomohly při přípravě na FCE, CAE a při mém současném au-pairovském pobytu. Kdyby se někdy někdo chystal napsat článek ohledně slovní zásoby pro au-pair a chtěl by nějaké tipy, budu ráda k dispozici:) (na samotný článek si netroufám). Ještě jednou velké dík a hodně zdaru!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Olga_ vložený před 15 lety

vomit x throw up etc.

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně slovíčka VOMIT a jestli není příliš formální vzhledem k situaci, resp. chápu, že je to normální zvracet, ale nepoužilo by se v tomto kontextu a „slovníku“ (go psycho, dude) spíš něco jako throw up či puke? A je vomit tím nejneutrálnějším slovíčkem pro tenhle výraz, který bych použila např. u doktorky? Moc děkuji

Btw. vaše stránky opradu jsou úžásné jak každý říká, navštěvuji je asi od září (i když jsem se zaregistrovala teprve nedávno) a hodně mně pomohly při přípravě na FCE, CAE a při mém současném au-pairovském pobytu. Kdyby se někdy někdo chystal napsat článek ohledně slovní zásoby pro au-pair a chtěl by nějaké tipy, budu ráda k dispozici:) (na samotný článek si netroufám). Ještě jednou velké dík a hodně zdaru!

Re: vomit x throw up etc.

VOMIT je poměrně univerzální, můžete to použít v hovorové i formální řeči. Někdy se velmi hovorově používá VOMIT ve významu ‚hnus‘…

Jinak samozřejmě PUKE je ‚slangovější‘.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.