Help for English

MAKE or DO

Komentáře k článku: MAKE or DO

 

100%

to při začátku týdne potěší :-) a povzbudí :-)

90%

make a list of all the things…sakra kdo by to byl řek :idea:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 16 lety

90%

make a list of all the things…sakra kdo by to byl řek :idea:

Re: 90%

Tady lze to MAKE logicky odvodit. Přece, ten seznam vytvoříme/vyrobíme. Přeložit si DO jako dělat, je sice dobře, ale do jisté míry matoucí. Lepší je si ho nahradit slovy jako provádět/podstu­povat atp. Pak vám dojde, že DO se nehodí. (Provádět seznam/Vytvářet seznam):-) Chce to cvičit, za čas se to dostane pod kůži.

jooo

:-) dobrrýýý, mám zase 100%, tyyy jo, ted mám zrovna asi dobrý období, to potěší, i když je to jen preinter!

jooo

:-) dobrrýýý, mám zase 100%, tyyy jo, ted mám zrovna asi dobrý období, to potěší, i když je to jen preinter!

Re: Re: 90%

Jo, jo, ale pak tu máš vyjímky, jako např. MAKE A BED a vešeré logické odvozování selže, protože se rozhodně o „udělání“ postele nejedná. A jak by se vůbec řeklo „udělat, vyrobit“ postel (třeba jako domácí kutil) – co třeba construct? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Re: Re: 90%

Jo, jo, ale pak tu máš vyjímky, jako např. MAKE A BED a vešeré logické odvozování selže, protože se rozhodně o „udělání“ postele nejedná. A jak by se vůbec řeklo „udělat, vyrobit“ postel (třeba jako domácí kutil) – co třeba construct? :-)

Re: Re: Re: 90%

‚construct‘ je moc složité :-) Používá se ‚build‘.

wow super 100% úspěšnost :-D

:( p0 percent , nevěděl jsem že když si někdo dělá z někoho srandu tak je tam make :-) no pro příště …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dejv250 vložený před 16 lety

:( p0 percent , nevěděl jsem že když si někdo dělá z někoho srandu tak je tam make :-) no pro příště …

Re:

devadesát,se mi to blbě zobrazuje.

100 %

Poprve 100…bez clanku :) To se clovek musi samou radosti podelit :)

Tak já jen 78%. No ale na orangutana dobrý, ne? :-)

100%

To potesi na konci pracovniho tydne.;-) Jinak uzitecne cviceni, kde si clovek procvici do/makes z bezneho zivota.

jen tak

já mám 90%. Nikdo tu není horší, jen samí lepší. doprkvančic, jdu se učit. :o

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.