Help for English

Use of English #67

Komentáře k článku: Use of English 67

 

Tentokrát snazší

po několika horších výsledcích krásných 100% :-)

Casto je videt pouziti COME UP nebo BRING UP ve vyznamu zminit neco, nadnest nejake tema, prijit na neco. Je v pouziti techto frazi nejaky rozdil?

Re:

Ano:
COME UP WITH sth – přijít s něčím – přijít na to

BRING sth UP – přijít s něčím – zmínit to

BRING UP se používá prostě když někdo něco zmíní, příjde s tím, ale nemusí na to vlastně vůbec přijít on.
COME UP WITH se používá právě když někoho něco napadne a tak to řekne.

Tak už jsem si myslel, že budu mít po delší doběr z UOE plný kyblík, ale pokazil jsem si to poslední otázkou. Ale ta byla fakt těžká, tu jsem nevěděl.

:? no tak já mám tři chyby, neznala jsem runny nose…in nature si snad už zapamatuju a as soon as si snad příště uvědomím :-)

priklad 10

a third of the childern je cesky mysleno jako treti z deti? porad moc nerozumim, proc je tam to mnozne cislo. dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eiben vložený před 16 lety

priklad 10

a third of the childern je cesky mysleno jako treti z deti? porad moc nerozumim, proc je tam to mnozne cislo. dekuji

Re: priklad 10

ne, ‚třetina dětí‘

80..to s tema detma je do jsem nevedel :-D a pak jeste trapyny omyl s nature 8-)

Re: Re: Re: priklad 10

THE THIRD CHILD WAS…

Ahojky,

UZU SE ZEPTAT:
Budu tu do sesti,ve smyslu ze se vratím do sesti, ta se přeloží I WILL BE HERE BY 6 O'CLOCK?

Dekuju moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Ahojky,

UZU SE ZEPTAT:
Budu tu do sesti,ve smyslu ze se vratím do sesti, ta se přeloží I WILL BE HERE BY 6 O'CLOCK?

Dekuju moc

Re:

ANo, BY 6.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

ANo, BY 6.

Re: Re:

Dekuju moc,

A pokud bychom napsaly I'll ve here until 6, tak to znamena,jako ze tady budu do sesti a pak pujdu pryc? Zajimavý jak se hned meni smysl vety..

Mejte se hezky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Re: Re:

Dekuju moc,

A pokud bychom napsaly I'll ve here until 6, tak to znamena,jako ze tady budu do sesti a pak pujdu pryc? Zajimavý jak se hned meni smysl vety..

Mejte se hezky

Re: Re: Re:

Dovolím si do toho vstoupit :-)
Stačí zadat do naše vyhledávače slovíčko UNTIL a přečíst si článek UNTIL vs. BY
Je tam i test :-)

Re: Re: Re: Re: priklad 10

Tohle chápu jako „Třetí dítě bylo..“. V češtině lze použít i „To třetí z dětí bylo..“ – lze to přeložit do ENG, prosím?

Re: Re: Re: Re: priklad 10

Musel by tam být určitý člen. V desítce je A THIRD. To tam nemá co dělat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.