Help for English

Use of English #68

Komentáře k článku: Use of English 68

 

Podařilo se mi článek zastihnout jako první, ale výsledek nijak bůhvijaký nebyl. Děkuji za nové věci které jsem se naučil :-)

8. otazka

U 8. otazky je navic slovo tiger v zadani :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MartyIX vložený před 16 lety

8. otazka

U 8. otazky je navic slovo tiger v zadani :-)

Re: 8. otazka

To je ta pokročilá hodina… snažil jsem se navíc stihnout článek vydat do půlnoci a skutečně se mi to o pár vteřin podařilo. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: 8. otazka

To je ta pokročilá hodina… snažil jsem se navíc stihnout článek vydat do půlnoci a skutečně se mi to o pár vteřin podařilo. :-)

Re: Re: 8. otazka

a já jsem si myslel že to je nějaky speciální název Tygra . Tygr tygrovitý například :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Krtek vložený před 16 lety

Re: Re: 8. otazka

a já jsem si myslel že to je nějaky speciální název Tygra . Tygr tygrovitý například :D

Re: Re: Re: 8. otazka

Nejdřív jsem tam měl v možnostech jen členy, ale pak tam neseděla ta možnost bez členu, protože věta by potom začínala malým písmenkem, tak jsem do možností připsal všude TIGER, ale ve zbytku věty jsem to už zapomněl smazat.

Tohle se mi opravdu nepovedlo :oops:

hmhm

No já mám taky jen 70 pct :--/

úroveň

Koukám, že pomalu bych měl těmto testíkům nastavit spíš UPPER-INTERMEDIATE nebo ADVANCED. Ale přijde mi, že vědět to, co v nich je, ani studentům INTERMEDIATE neublíží. Navíc u přijímaček to být může, takže…

Ale ještě jeden a potom už bude řada opakovacích testů (z testíků 64–69), takže to budete moct všechno napravit.

Neřekl bych že to je na Upper-intermediate, ale hodně to asi záleží na způsobu výuky… Já mám z tohodle testíku 90% a rozhodně mi těžký nepřišel, váhal jsem jen u první věty… Ale kdykoli se objeví členy, má 25% šance mě vždy zklame, ty prostě neumím a asi nikdy umět nebudu… ještě že se bez nich člověk v mluveném projevu snadno obejde, vždť oni je i angličané tak polykají že si jich sotva všimnete :-)

Už aby tu byly ty opakovací testíky, abych si to všechno zažil. Tentokrát opět slabota – jen 70 prc.

Sakrys, zase chyba v te 10, tedy will po if nebo when. Ja si to snad nevziju.

Marku, muzes mi prosim te rict, jestli je v teto vete will v poradku? (je to vztazna veta?)

I'M NOT SURE IF I WILL BE ABLE TO UNDERSTAND YOU.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Sakrys, zase chyba v te 10, tedy will po if nebo when. Ja si to snad nevziju.

Marku, muzes mi prosim te rict, jestli je v teto vete will v poradku? (je to vztazna veta?)

I'M NOT SURE IF I WILL BE ABLE TO UNDERSTAND YOU.

Re:

Ne, tohle je předmětná věta. Tam je WILL v pořádku.

:? hmmm, tak já mám 80%, 8 a 10…co se těch zvířat týče, vím, že pokud jde o druh, píše se the, ale tady mi to přišlo jakoby národní zvíře jako symbol…tak jsem dala bez the, ne jako druh…no nic, ale dobrý test

cleny,will po if a when.

Dobry den,mohl byste mi prosim vysvetlit proc je slovicko graduation bez clenu?A muze se pouzit v nekterych pripadech se clenem?A moc rada bych se dozvedela,kdy mohu psat will po when a if,psal jste o predmetnych a vztaznych vetach, muzete mi rict,kde se o tom mohu neco docist.Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

cleny,will po if a when.

Dobry den,mohl byste mi prosim vysvetlit proc je slovicko graduation bez clenu?A muze se pouzit v nekterych pripadech se clenem?A moc rada bych se dozvedela,kdy mohu psat will po when a if,psal jste o predmetnych a vztaznych vetach, muzete mi rict,kde se o tom mohu neco docist.Dekuji

Re: cleny,will po if a when.

Jaký byste si tam člen představovala? Neurčitý tam nebude, protože GRADUATION se obvykle chová jako nepočitatelné podstatné jméno, určitý tam zde nepatří, nedáváme důraz na to, že je to nějaká konkrétní ‚promoce‘ ale prostě obecně, po promoci, po absolvování.

Co se WILL týče, najdete tu u nás několik článků. Jeden se jmenuje ‚polovičatá pravidla #1‘, dále se o tom dočtete v článcích o předmětných větách a o podmínkových větách.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.