Help for English

Soutěž o učebnici 'Cambridge Vocabulary for FCE'

Komentáře k článku: Soutěž o učebnici 'Cambridge Vocabulary for FCE'

 

dobrý nápad

Tato soutěž se mi líbí. Už dávám dohromady seznam slovíček. A ta kniha je zajímavá, i když ne ještě pro mne, takže ani nemusím vyhrát, Ale třeba se má slovíčka objeví ve Vašem okruhu témat. To by bylo dobré už kvůli správné výslovnosti. Díky za Vaše aktivity.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

dobrý nápad

Tato soutěž se mi líbí. Už dávám dohromady seznam slovíček. A ta kniha je zajímavá, i když ne ještě pro mne, takže ani nemusím vyhrát, Ale třeba se má slovíčka objeví ve Vašem okruhu témat. To by bylo dobré už kvůli správné výslovnosti. Díky za Vaše aktivity.

Re: dobrý nápad

Mimochodem, neporadil byste mi, jak se řekne angl. háčkovaná /nebo vyšívaná/dečka? Na seznamu je cloth, nebo muff, muff jsem nikde ale nenašla, ani ve Vašem slovníku, ani v mém,zde je jenom muffin – vdoleček! cloth je u Vás látka, ale krásnou háčkovanou naškrobenou ozdobnou dečku jsem prostě nenašla. Děkuji za odpověď.

Re: Re: dobrý nápad

našel jsem CROCHET – to může zřejmě být cokoli háčkovaného, případně se výraz dá ještě upřesnit – např. A CROCHET TABLECLOTH – háčkovaný ubrus

COKE PLANT

zajímavá souzěž, zrovna před nedávnem mi vznikla potřeba pro sebe a pro mé kolegy vytvořit malý slovníček pojmů z oboru ve kterém pracuji viz. titulek. Nemyslím si, že by byl příliš užitečný pro širokou veřejnost :-D ale je originální a moc mi pomáhá, takže si myslím že mezi lidma bude spousta takových výtvorů, sem s nimi 8-)

Jelikož jsem čerstvým majitelem jedné licence na váš výukový program Language Lab a zrovna se chystám jej doplnit o zajímavý okruh slovíček, chtěla jsem se zeptat, zda nemůže být okruh vytvořen již přímo v tomto programu, abych to nemusela dublovat 2×. Díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angie vložený před 16 lety

Jelikož jsem čerstvým majitelem jedné licence na váš výukový program Language Lab a zrovna se chystám jej doplnit o zajímavý okruh slovíček, chtěla jsem se zeptat, zda nemůže být okruh vytvořen již přímo v tomto programu, abych to nemusela dublovat 2×. Díky za odpověď.

Re:

No, teoreticky ano, ale bude lepší, když po vytvoření této lekce dáte EXPORT do HTML a jako metodu výstupu dáte pouze česky – anglicky. To potom zkopírujete do e-mailu.

Kolik slovíček?

Mám takové rozsáhlejší téma. Mám dát slovíčka pod jedno téma, nebo mám udělat úrovně dvě, že v tom prvním bou základní slovíčka toho témata, a v druhém budou méně častější slovíčka.

A ještě jeden dotaz: Mám všechny témata se slovíčky poslat jedním mailem?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Olívie vložený před 16 lety

Kolik slovíček?

Mám takové rozsáhlejší téma. Mám dát slovíčka pod jedno téma, nebo mám udělat úrovně dvě, že v tom prvním bou základní slovíčka toho témata, a v druhém budou méně častější slovíčka.

Re: Kolik slovíček?

V zadání je 15–30 slovíček. Delší okruhy nemají moc smysl, špatně se učí. Rozsáhlejší téma tedy raději rozdělte na několik kratších.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Olívie vložený před 16 lety

A ještě jeden dotaz: Mám všechny témata se slovíčky poslat jedním mailem?

Re:

Ano, jedním mailem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Ano, jedním mailem.

Re: Re:

Děkuji za odpovědi :-)

Pěkná soutěž

Tato soutěž je opravdu moc zajímavá, už jen tím, že jsem hledala slovíčka jsem se naučila mnoho nových věcí. :-D Doufám, že nevadí,že jako jeden okruh jsem dala názvy zvířat z knih Harryho Pottera, protože tyto názvy ve skutečnosti neexistují.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára vložený před 16 lety

Pěkná soutěž

Tato soutěž je opravdu moc zajímavá, už jen tím, že jsem hledala slovíčka jsem se naučila mnoho nových věcí. :-D Doufám, že nevadí,že jako jeden okruh jsem dala názvy zvířat z knih Harryho Pottera, protože tyto názvy ve skutečnosti neexistují.

Re: Pěkná soutěž

Ne, vůbec to nevadí. Naopak, je to dobré doplnění těch pěti okruhů z Harryho Pottera, které tu už máme.

Dotaz

Mohu se zeptat, jak se poznají nové příspěvky v sekci „Slovní zásoba“? Je tam téměř 1 000 příspěvků… Dalo by se to, prosím, srovnat třeba podle data přiřazení?

Děkuji

Congratulation

Přidávám se ke gratulaci :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.