Help for English

Henry VIII

Komentáře k článku: Henry VIII

 

díky za článek. Jen malá poznámka – neuvažovali jste o přidání zvukové nahrávky i k těmto článkům? Docela by se hodily.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcela vložený před 16 lety

díky za článek. Jen malá poznámka – neuvažovali jste o přidání zvukové nahrávky i k těmto článkům? Docela by se hodily.

Re:

Dobry napad.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcela vložený před 16 lety

díky za článek. Jen malá poznámka – neuvažovali jste o přidání zvukové nahrávky i k těmto článkům? Docela by se hodily.

Re:

Uvažovali, několik jich už máme i objednaných. Snad brzy budou.

Copak Jindra Osmý, to byl kanec.
Nejvíce mě zaujala vazba … she only PRODUCED one daughter … zezačátku mě to troštku rozesmálo, že vyprodukovala jen jednu dceru, ale pak jsem to konzultoval s výkladovým slovníkem a ono to skutečně znamená také PORODIT:

When animals produce young, they give birth to them:
Our cat produced four kittens during the course of the night.

to Honyk

Jindřich osmý nebyl kanec, nakonec chudák 8 žen v dlouhém životě,no nic moc, ale každém případě zplodil Alžbětu 1. a to byl jeho největší úspěch a pokračování jeho života, protože něbýt jí a Marie se vdala za chlapa, který by byl schopen ovládnout politiku tehdejší doby,nebo žít jeho syn Eduard´Jindřich by upadl v zapomění. Díky Alžbětě Tudorovci žili a dodnes jsou nezapomenutelní. Bohužel, mnoho lidí si jméno Jindřicha osmého spojuje s osmi ženami. Jméno jeho dcery Alžběty si spojuji s velkými státnickými událostmi, ze kterých dnes žije celá anglická monarchie.
Tudorovec byl velký muž, jeho schopnosti jsou dnes posuzovány podle počtu žen, ale dokážete si představit, že to byl muž, který se dokázal prosadit ve světě, kdy byl jeden fenomén – katolicismus – a on se vzepřel silou své osobnosti /i když také svého postavení/ a dokázal obrátit chod dějin? Vždyť vládl Anglii 55Let! A jeho druhorozená dcera a po něm druhá královna Anglie. jeho dcera Alžběta, po Bětce Boleynové, popravené manželce!- vládla 45 let a dodnes je velice vážená. Já neumím anglicky, ale anglické dějiny znám a miluji je. Proto jsem si dovolila do této debaty zasáhnout. Škoda, že není možnost si tyto určitě zajímavé články přečíst i v češtině./nebyl by nějaký klik?/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

to Honyk

Jindřich osmý nebyl kanec, nakonec chudák 8 žen v dlouhém životě,no nic moc, ale každém případě zplodil Alžbětu 1. a to byl jeho největší úspěch a pokračování jeho života, protože něbýt jí a Marie se vdala za chlapa, který by byl schopen ovládnout politiku tehdejší doby,nebo žít jeho syn Eduard´Jindřich by upadl v zapomění. Díky Alžbětě Tudorovci žili a dodnes jsou nezapomenutelní. Bohužel, mnoho lidí si jméno Jindřicha osmého spojuje s osmi ženami. Jméno jeho dcery Alžběty si spojuji s velkými státnickými událostmi, ze kterých dnes žije celá anglická monarchie.
Tudorovec byl velký muž, jeho schopnosti jsou dnes posuzovány podle počtu žen, ale dokážete si představit, že to byl muž, který se dokázal prosadit ve světě, kdy byl jeden fenomén – katolicismus – a on se vzepřel silou své osobnosti /i když také svého postavení/ a dokázal obrátit chod dějin? Vždyť vládl Anglii 55Let! A jeho druhorozená dcera a po něm druhá královna Anglie. jeho dcera Alžběta, po Bětce Boleynové, popravené manželce!- vládla 45 let a dodnes je velice vážená. Já neumím anglicky, ale anglické dějiny znám a miluji je. Proto jsem si dovolila do této debaty zasáhnout. Škoda, že není možnost si tyto určitě zajímavé články přečíst i v češtině./nebyl by nějaký klik?/

Re: to Honyk

Už jsem nad tím jednou přemýšlel, že bychom mohli některé z těchto článků nechat přeložit do češtiny… aby si mohli počíst všichni, popř. pokročilejší se přesvědčit, že některá místa chápou dobře.

Henrich

Henrich 8. bol velky kral aj ked jeho manzelkou by som asi nechcela byt ,ale aj tak to bola osobnost, jeho dcera bola jedna z najvacsich kralovien Anglicka.Aj ked jeho manzelka Anne Boleyn mi teda sympaticka vôbec nieje. Uz dlho zhanam Henrichov zivotopis ale nikde nieje vsade len Posledna manzelka H. 8. alebo jeho milenky neviete mi poradit kde by som jeho zivotopis zohnala ????

to Honyk

nechcem velmi opravovat ale Henrich mal 6 zien nie 8 a Elizabeth nebola po „Betce Boleynove“ ale Anne Boleyn

Re: to Honyk

Ano, popletla jsem to Jindřich osmý a jeho šest žen za osm, to je jasné, ale i šest žen je málo na tak dlouhý život. O co by to měl lehčí v dnešní době, v každém případě asi tak promiskuitní nebyl. Později už stejně nemohl. Bětka říkali opravdu královně Alžbětě, ale díky Anně byl Jindřich vyobcován z katolické církve, no a co, založil si vlastní. Nic na tom nemění fakt,že ženy byly schopné i v 15.století. Díky jim za to.

Vdaka za tie pridane nazory :-) Je dost tazke rozumiet tymto dejinam :-(:.

tak aj ja pridam, co som nasla k Elizabeth I

Overview Queen Elizabeth I learned to trust no one. Even before Elizabeth was crowned queen at the age of 25, her mother, Anne Boleyn, had been executed for treason by her father, King Henry VIII. She was then removed from the royal line of succession and later imprisoned in the Tower of London, accused of plotting to overthrow her sister, Queen Mary. Yet despite all the challenges to her power, she became a hero of the Church of England in a century when Catholics and Protestants burned one another at the stake, she spoke five languages in a day when few women were taught to read, and she led a nation where men proclaimed that women had no right to take part in public life. During Elizabeth’s 45-year reign, English literature, theater, music, and culture flourished. And, after her navy defeated the Spanish armada, England’s military power made the once tiny kingdom into a chief player among Europe’s nations. This lively biography of one of England’s greatest monarchs includes a time line, online resources, and 21 activities to offer readers hands-on experiences with life in the Elizabethan Era. Kids can create costumes for the queen’s court, including a knight’s helmet, a neck ruff, and a cloak, play and sing a madrigal, create a 3-D map of an Elizabethan town, stitch a blackwork flower, design a family coat of arms, play a game of Nine Men’s Morris, grow a knot garden, and much more.

http://www.chicagoreviewpress.com/…69763490.php

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.