Help for English

Scenery vocabulary test (verze B)

Komentáře k článku: Scenery vocabulary test (verze B)

 

tyhle vocabulray testy miluju

Hm, tak tenhle mi sednul dobře :--)

Dessert

No jo, čas oběda dělá své místo desert akceptuji dessert :-) Jinak vše ok. Nové pro mě byly ty „vrcholky pokryté sněhem“ nebo spíše „sněhové čepice“? Přiznám se, že jsem viděla „carpeted“. To jsem četla v nějakém průvodci – The countryside is carpeted by wineyards. Is it right?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Casmoredius vložený před 16 lety

Dessert

No jo, čas oběda dělá své místo desert akceptuji dessert :-) Jinak vše ok. Nové pro mě byly ty „vrcholky pokryté sněhem“ nebo spíše „sněhové čepice“? Přiznám se, že jsem viděla „carpeted“. To jsem četla v nějakém průvodci – The countryside is carpeted by wineyards. Is it right?

Re: Dessert

ano, CARPETED se přeneseně dá použít i o vinicích. Když se podíváte z výšky, vypadá to, jako koberec.

no sláva, 80%, bývá to mnohem horší.Díky za test.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 16 lety

tyhle vocabulray testy miluju

Hm, tak tenhle mi sednul dobře :--)

Re: tyhle vocabulray testy miluju

Mě taky :-).

Ty slova desert a dessert jsou taky zradny v tom, ze vyslovnost slov PUSTY, OPUSTENY je odvoznena od dessert, i kdyz logicky by to melo byt spise od desert, protoze spise poust je opustena nez nejaky zakusek. To same plati i pro sloveso opustit, zanechat opustene.

Omlouvam se ale jeste jedna poznamka. Slovnik lexicon uvadi vyznam slova OUTLOOK ne jenom jako vyhlidka, vyhled do budoucnosti ale i vyznamy ve vyznamu „do okoli“, coz by v tom testu sedelo. Znamena to tedy ze se ten slovnim myli?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Ty slova desert a dessert jsou taky zradny v tom, ze vyslovnost slov PUSTY, OPUSTENY je odvoznena od dessert, i kdyz logicky by to melo byt spise od desert, protoze spise poust je opustena nez nejaky zakusek. To same plati i pro sloveso opustit, zanechat opustene.

Re:

To myslíte jak?

Sloveso DESERT a podstatné jméno DESERT se ve výslovnosti liší – v přízvuku. S původně francouzským slovem DESSERT nemají nic společného, tedy kromě výslovnosti slova DESERT jako slovesa.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Omlouvam se ale jeste jedna poznamka. Slovnik lexicon uvadi vyznam slova OUTLOOK ne jenom jako vyhlidka, vyhled do budoucnosti ale i vyznamy ve vyznamu „do okoli“, coz by v tom testu sedelo. Znamena to tedy ze se ten slovnim myli?

Re:

Nemýlí se, ale je to slovo velmi formální. Běžné slovo pro výhled je VIEW ale máte pravdu, že by ten test měl být jednoznačný. Proto to změním na LOOKOUT. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

To myslíte jak?

Sloveso DESERT a podstatné jméno DESERT se ve výslovnosti liší – v přízvuku. S původně francouzským slovem DESSERT nemají nic společného, tedy kromě výslovnosti slova DESERT jako slovesa.

Re: Re:

Ano, prave tu podobnost DESERT (slovesa) a DESERTED (prid. jm) se slovem DESSERT na rozdil od logicke podobnosti s DESERT (poust) mam na mysli.

Desert (pod. jm) (dez@t)
Dessert (diz@@t)
Desert (sloveso) (diz@@t)
Deserted (diz@@tid)

Ta vyslovnost je prevzata z cambridge online slovnik

Chtěl bych se zeptat(ale tak trochu to sem nepatří),jestli je v nejmenované reklamě správně popěvek:,,I do it my way",nějak by mi sedělo víc ,,I'll do it by my way".Ale uvažoval jsem taky o tom,že to zjednodušili,aby to pasovalo.Děkuju za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PetrJ vložený před 16 lety

Chtěl bych se zeptat(ale tak trochu to sem nepatří),jestli je v nejmenované reklamě správně popěvek:,,I do it my way",nějak by mi sedělo víc ,,I'll do it by my way".Ale uvažoval jsem taky o tom,že to zjednodušili,aby to pasovalo.Děkuju za odpověď

Re:

Ne, nezjednodušili. DO SOMETHING MY WAY/YOUR WAY apod. – udělat něco ‚po svém‘

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Ne, nezjednodušili. DO SOMETHING MY WAY/YOUR WAY apod. – udělat něco ‚po svém‘

Re: Re:

Ok,děkuju za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 16 lety

tyhle vocabulray testy miluju

Hm, tak tenhle mi sednul dobře :--)

Re: tyhle vocabulray testy miluju

Mi též. Jen ty sněžné čepice jsem trochu tipoval … a utipoval. :-)

Tak mám 90%, nachytala jsem se jen u desítky.. super testík

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.