Help for English

Questiontime with Miss McCurrie

Komentáře k článku: Questiontime with Miss McCurrie

 

Eh, ty dva oddeleny kohoutky me taky stale privadeji k uzasu a marne jsem se pidil po vyznamu. Nastesti se to nevyskytuje vsude.

Btw, co znamena ten vyraz IT MAKES YOU VERY QUICK I TELL YOU. Neco jako TO TE SAMOTNEHO PREKVAPI? Ale to hadam jenom podle kontextu…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Eh, ty dva oddeleny kohoutky me taky stale privadeji k uzasu a marne jsem se pidil po vyznamu. Nastesti se to nevyskytuje vsude.

Btw, co znamena ten vyraz IT MAKES YOU VERY QUICK I TELL YOU. Neco jako TO TE SAMOTNEHO PREKVAPI? Ale to hadam jenom podle kontextu…

Re:

Spíš, že je člověk člověk musí být hodně … mrštný (to je to slovo, co jsem hledal).

Já zase chvíli tápal, co je to „polo shirt“ a slovník říká, že je to v neformální angličtině něco jako tričko s krátkým rukávem a límečkem … a několika knoflíky u krku.

A mě by zase zajímalo, co je: I get on with them like a house on fire"? něco jako, že by za ně dala ruku do ohně???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marcela vložený před 16 lety

A mě by zase zajímalo, co je: I get on with them like a house on fire"? něco jako, že by za ně dala ruku do ohně???

Re:

GET ON WITH sb – vycházet s někým
LIKE A HOUSE ON FIRE – velmi dobře, hladce, bez problémů
doslova ‚jako když hoří dům‘ :-)

Those few who do have some usually acquire their views from parents.

Prosím, téhle větě nerozumím gramaticky. Ve slovnících jsem našla, že acquire je jen sloveso, ne podst. jméno. Nepatří tam tedy acquired? Díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dasado vložený před 16 lety

Those few who do have some usually acquire their views from parents.

Prosím, téhle větě nerozumím gramaticky. Ve slovnících jsem našla, že acquire je jen sloveso, ne podst. jméno. Nepatří tam tedy acquired? Díky za odpověď.

Re:

ale to je sloveso.

THOSE WHO HAVE SOME – to je podmět
USUALLY ACQUIRE
THEIR VIEWS – předmět slovesa ACQUIRE

Tedy: Ti, kteří nějaký (zájem) mají, obvykle získají své názory od rodičů.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

ale to je sloveso.

THOSE WHO HAVE SOME – to je podmět
USUALLY ACQUIRE
THEIR VIEWS – předmět slovesa ACQUIRE

Tedy: Ti, kteří nějaký (zájem) mají, obvykle získají své názory od rodičů.

Re: Re:

Díky, já jsem pochopila podmět jako THOSE WHO DO. Teď už je mi to jasné :-)

Re: Re:

tento idiom mě poněkud zarazil, nebýt kontextu, čekala bych význam přesně opačný :-D

Super počteníčko

zvláště o těch kohoutcích, chi, z toho nebudu dneska spát :shock:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.