Help for English

Řadové číslovky

Komentáře k článku: Řadové číslovky

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bonnie vložený před 16 lety

ninth

chtěla bych se zeptat, jak se správně vyslovuje slovíčko devátý? píšete tady, že je to nain.. ale my sme se učili, že nin.. že je to výjimka. Tak jak to má být? díky :-)

Re: ninth

Ne, to jste se možná učili o pravopise, že to není NINETH, ale NINTH. Ve výslovnosti se nic nemění. Je to prostě číslovka a za ní TH. Není důvod, proč by se tam nějak měnila výslovnost.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bonnie vložený před 16 lety

ninth

chtěla bych se zeptat, jak se správně vyslovuje slovíčko devátý? píšete tady, že je to nain.. ale my sme se učili, že nin.. že je to výjimka. Tak jak to má být? díky :-)

Re: ninth

A pokud vám nestačí moje slovo, podívejte se do jakéhokoliv slovníku (Oxford, Cambridge, Longman, Macmillan).

výslovnosť

mám veľký problém vysloviť ten koniec radových čísloviek „TH“ proste mi to nejde aj keď som to dlho trénovala nemôžem to vysloviť iba ako „T“ alebo „S“

výslovnosť

nedá sa to „TH“ naučiť nejakým šikovným spôsobom ????

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MC vložený před 16 lety

výslovnosť

nedá sa to „TH“ naučiť nejakým šikovným spôsobom ????

Re: výslovnosť

Máme na to návod v sekci Tipy a Triky.

please

Prosím,jak správně přeložím „se svými dvěma syny“
Thanks

Re: please

WITH HER TWO SONS

OF

Dobrý den,můžete mi prosím vysvětlit předložku OF.Nějak nerozumím jaký má význam ve větách např.
Wednesday is the third day of the week.
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 15 lety

OF

Dobrý den,můžete mi prosím vysvětlit předložku OF.Nějak nerozumím jaký má význam ve větách např.
Wednesday is the third day of the week.
Děkuji

Re: OF

Vyjadřuje to, co český druhý pád:
třetí den KOHO? ČEHO? týdne.

dobrý den Marku, je někde článek na použití číslovky 0 – zero, nul, oh. Nevím, kdy a v jakém kontextu se používají názvy

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 14 lety

dobrý den Marku, je někde článek na použití číslovky 0 – zero, nul, oh. Nevím, kdy a v jakém kontextu se používají názvy

Re:

asi na to bude zvláštní článek

Hodne uzitecny clanek :-)

Re: chyba

ano, ale to E je součástí změkčení – Y – IE

Katy – Katie
doggy – doggie

apod.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Kochac
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: chyba

ano, ale to E je součástí změkčení – Y – IE

Katy – Katie
doggy – doggie

apod.

Re: Re: chyba

aha, tak to jsem nevěděl. díky za vysvětlení

prosim vas je tu knim neaky test? :?:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.