Help for English

Cloze: Schuyler Fisk

Komentáře k článku: Cloze: Schuyler Fisk

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od calamity33 vložený před 16 lety

ukulele

prosím vás mohol by mi tu niekto povedať prečo pred tým ukulele člen a nie je resp. je tam an??? ..akosi mi to nedochádza a nedochádza… :oops:

Re: ukulele

Vždyť máte u každé otázky a odpovědi vysvětlení…

Re: Re: ukulele

No, mě se u vyhodoncení tohoto testu právě žádné vysvětlení neobjevilo. Takže nevím, jak to má být správně. Pomůžete, prosím?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tertva vložený před 16 lety

Re: Re: ukulele

No, mě se u vyhodoncení tohoto testu právě žádné vysvětlení neobjevilo. Takže nevím, jak to má být správně. Pomůžete, prosím?

Re: Re: Re: ukulele

Objeví se u každé otázky barevné ikonky, na tu najedete myší a vysvětlení si přečtete.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re: ukulele

Objeví se u každé otázky barevné ikonky, na tu najedete myší a vysvětlení si přečtete.

Re: Re: Re: Re: ukulele

Moc Vám děkuji za bleskovou odpověď a omlouvám se za nevšímavost. Jinak se připojuji ke chvále na tyto stránky, jsou moc užitečné a hodně mi pomáhají. Víc takových lidí jako jste Vy!!!

trooper

Prosim vas nevite nekdo co znamena trooper?Dival sem se i do slovnika a le nejak mi to nedava smysl…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vojtech Kralik vložený před 16 lety

trooper

Prosim vas nevite nekdo co znamena trooper?Dival sem se i do slovnika a le nejak mi to nedava smysl…

Re: trooper

TROOPER se přeneseně používá pro člověka, který má odvahu něco udělat, např. tady říká, že její máma byla jediný rodič, který na té besídce vystoupil, jediný, kdo se odvážil. V češtině by o své mámě asi řekla, že je to borec, či odvaha, nebo že je statečná.

a or an?

Myslim, ze u toho ukulele by mela spravna odpoved byt AN ne jen A, protoze zacina na samohlasku…:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Heaven vložený před 16 lety

a or an?

Myslim, ze u toho ukulele by mela spravna odpoved byt AN ne jen A, protoze zacina na samohlasku…:)

Re: a or an?

A odkdy je /j/ samohláska???

mohla by som sa spytat preco vo vete it always made my songs better nemoze byt makes?je tam predsa prislovka always… :oops: dakujem

opet A/AN

Priznavam, ze sem si myslel, ze se ukulele vyslovuje ukulele :) a dal sem an. Bratruv ucitel anglictiny- rodily american- ovsem tvrdi, ze pouzivani a/an je naprosto libovolne.. ze se pouzije to, co cloveku lip zni.. napr. ze „an USA“ i „a USA“ je v pohode. Nevim jestli to plati pouzze pro mluvenou anglictinu nebo jen pro amiky…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mr. flibble vložený před 16 lety

opet A/AN

Priznavam, ze sem si myslel, ze se ukulele vyslovuje ukulele :) a dal sem an. Bratruv ucitel anglictiny- rodily american- ovsem tvrdi, ze pouzivani a/an je naprosto libovolne.. ze se pouzije to, co cloveku lip zni.. napr. ze „an USA“ i „a USA“ je v pohode. Nevim jestli to plati pouzze pro mluvenou anglictinu nebo jen pro amiky…

Re: opet A/AN

Ne, ani amíci neřeknou AN USA. Prostě NIKDY. 1) USA nemůže mít nikdy neurčitý člen, a 2) prostě začíná na J a před to AN nedávají.

V životě jsem rodilého američana neslyšel nic takového říct a věřte mi, že s angličtinou jsem v každodenním kontaktu už pěknou řádku let.

Ovšem pravda je, že typický rodilý američan nezná žádná pravidla pro používání svého vlastního jazyka, neumí je vysvětlit a tedy se někdy uchýlí k takové polopravdě, jako že nějaké používání je libovolné. Ne není. V tomtop ohledu ROZHODNĚ není.

Používání THE s výslovností s /i:/ na konci je to něco jiného. Ale o tom se nebudu rozepisovat. Tvar AN je jen pomocný tvar, který se používá před samohláskami. Nikdo ho nedává tam, kam nepatří.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: opet A/AN

Ne, ani amíci neřeknou AN USA. Prostě NIKDY. 1) USA nemůže mít nikdy neurčitý člen, a 2) prostě začíná na J a před to AN nedávají.

V životě jsem rodilého američana neslyšel nic takového říct a věřte mi, že s angličtinou jsem v každodenním kontaktu už pěknou řádku let.

Ovšem pravda je, že typický rodilý američan nezná žádná pravidla pro používání svého vlastního jazyka, neumí je vysvětlit a tedy se někdy uchýlí k takové polopravdě, jako že nějaké používání je libovolné. Ne není. V tomtop ohledu ROZHODNĚ není.

Používání THE s výslovností s /i:/ na konci je to něco jiného. Ale o tom se nebudu rozepisovat. Tvar AN je jen pomocný tvar, který se používá před samohláskami. Nikdo ho nedává tam, kam nepatří.

Re: Re: opet A/AN

hehe ..hluboce se omlouvam za kecy co tu sirim :oops: .Se mi nejak popletlo a/an a the/the[i:].

Introduce

Asi se jedná o kolokaci, ale proč by nešlo u 5. otázky jen MY MOM INTRODUCED ME THE GREAT MUSIC???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Přemet vložený před 16 lety

Introduce

Asi se jedná o kolokaci, ale proč by nešlo u 5. otázky jen MY MOM INTRODUCED ME THE GREAT MUSIC???

Re: Introduce

protože INTRODUCE se takto nepoužívá, používá se ve vazbě INTRODUCE sb/sth TO sb/sth.

Nešlo by u 8. dát také „seemed“..?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.