Help for English

Use of English #71

Komentáře k článku: Use of English 71

 

dobroš až na to frázový sloveso… :-)

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč je špatně:
… the tallest building OF the world? Je to snad proto, že OF se používá, jan když je to znějakého určitého omezeného počtu/výběru? Např. The tallest building of the city has been pulled down.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč je špatně:
… the tallest building OF the world? Je to snad proto, že OF se používá, jan když je to znějakého určitého omezeného počtu/výběru? Např. The tallest building of the city has been pulled down.

Re:

Ne, THE TALLEST BUILDING OF THE THREE BUILDINGS – tam může být OF. Když porovnáváte mezi sebou více věcí. Máte tři budovy a nejvyšší Z NICH – tam je OF.

Když je ale něco nejvyšší na světě, největší v ČR apod., tam se používá MÍSTNÍ předložka IN, protože jde prostě o MÍSTO.

no tj

:? teda takový záludnosti…já jsem si myslela, že to, co dávám, bude špatně (u něčeho jenom teda), ale stejně jsem dala na první nápad…njn, ale jjoo, dobréé věcičky jsem pochytila… :-)

Re: Re: Re: Re:

malinko me zarazi to „the“ pred privlastnovacim world's, nikdy nereknu „the my biggest…“, ale the mother's biggest je ok?

Re: Re: Re: Re:

Ano, to je proto, že nemůže být vedle sebe přivlastňovací zájmeno a člen. THE MY je samozřejmě obrovská chyba.

WORLD je ale podstatné jméno, před ním je člen the, tedy THE WORLD, to je jakoby jeden výraz, a od toho vytvoříme přivlastňovací pád. THE WORLD'S.

Mishellinka

No taky jsem myslela že umím Anglicky dobře. Jsem v 8. třídě a jsem jedna z nejlepších. Pár let jsem v USA žila ale test nedopadl bez chyb. Holt se mám ještě co učit. Ale je to dobrý test :oops:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.