Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #6

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 6

 

80%, to se i nechá :-) jinak ke trojce – failnul jsem na ní se svým celkem sebejistým „in contrast“, posléze při checkování na internetové verzi Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary se u příkladové věty nachází „by/in contrast“ … just curious :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Shimi vložený před 15 lety

80%, to se i nechá :-) jinak ke trojce – failnul jsem na ní se svým celkem sebejistým „in contrast“, posléze při checkování na internetové verzi Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary se u příkladové věty nachází „by/in contrast“ … just curious :-)

Re:

Máte pravdu, opravím.

Mohl byste mi vysvětlit první bod s těmi členy?
Jinak skvělý testík.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radka vložený před 15 lety

Mohl byste mi vysvětlit první bod s těmi členy?
Jinak skvělý testík.

Re:

No, ve vazbách typu „IT IS + podstatné jméno“ apod. se používá normálně neurčitý člen, ne?

He's a teacher.
It's a dog.
Jack is a good man.
Sarah was a beautiful girl.
It was a lovely day.

Atd.

Jenže počasí je nepočitatelné podstatné jméno, proto u něho neurčitý člen být nemůže.

Je to to, co jste potřebovala vědět? Nebo něco jiného?

Chtela jsem se zeptat na to samee :-D

ono to použít i jde- hlavní je to, že žádná z těch jiných možností není dobře..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Chtela jsem se zeptat na to samee :-D

Re:

dtto

Muzu se zeptat jaky je rozdil mezi HAVE TO a BOUND TO??
Dekuju mockraaat

tak tohle byl celkem zapeklitý test,počet % si radči protentokrát nechám pro sebe :-) no aspoň vim,co se ucit 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Muzu se zeptat jaky je rozdil mezi HAVE TO a BOUND TO??
Dekuju mockraaat

Re:

BOUND je přídavné jméno, používá se ve vazbě BE BOUND TO, znamená to, že se něco nutně stane, musí se to stát, je to jakoby předem dané.

HAVE TO je prostě „muset“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

BOUND je přídavné jméno, používá se ve vazbě BE BOUND TO, znamená to, že se něco nutně stane, musí se to stát, je to jakoby předem dané.

HAVE TO je prostě „muset“.

Re: Re:

tak jen jestli jsem to spravne pochopila, treba kdyz vidim, ze maly dite leze na strom, a reknu, to proste musi spadnout, tak tehdy pouziju BOUND TO?? :))

Dekuju

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Re: Re:

tak jen jestli jsem to spravne pochopila, treba kdyz vidim, ze maly dite leze na strom, a reknu, to proste musi spadnout, tak tehdy pouziju BOUND TO?? :))

Dekuju

Re: Re: Re:

ano, víceméně. :-)

„I'll _________ that you never work in a hospital again!“

Mohu se zeptat proc zde neni budouci cas? (you'll never…)
------

A jeste nevim proc je vlastne spatne: he is likely to stress. Stress je prece taky sloveso jakov tom prikladu he is likely to be late

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

„I'll _________ that you never work in a hospital again!“

Mohu se zeptat proc zde neni budouci cas? (you'll never…)
------

A jeste nevim proc je vlastne spatne: he is likely to stress. Stress je prece taky sloveso jakov tom prikladu he is likely to be late

Re:

Ano, STRESS je sloveso, ale sloveso TRASITIVNÍ, musel by za ním být předmět. HE'S LIKELY TO STRESS nedává smysl.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

„I'll _________ that you never work in a hospital again!“

Mohu se zeptat proc zde neni budouci cas? (you'll never…)
------

A jeste nevim proc je vlastne spatne: he is likely to stress. Stress je prece taky sloveso jakov tom prikladu he is likely to be late

Re:

SEE TO IT THAT se pojí s přítomným časem (popř. v minulosti s minulým)… nad důvodem se ještě budu muset zamyslet.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.