Help for English

Miscellaneous Advanced Test #6

Komentáře k článku: Miscellaneous Advanced Test 6

 

Re:

Každý týden jsme jeden dělali společně a po deseti těchto testech byl jeden takový v zápočtové písemce. Ten se ale skládal jen z jevů, které jsme v těch deseti testech probrali, takže získat víc než 70% by měli být schopni všichni. Navíc to byla jen jedna součást testu, vše si mohli nahnat či pokazit i v jiných částech.

Navíc, jsou tři pokusy… ten třetí bude nejlehčí. :-)

87%… docela peklo :)

sedmička

Mimochodem, šlo by v sedmičce použít výraz half of who?

BRR

7 dobře :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

sedmička

Mimochodem, šlo by v sedmičce použít výraz half of who?

Re: sedmička

Ne, to se k sobě nehodí, protože ve formální angličtině, či standardní spisovné angličtina za předložkou následuje WHOM. Tady ten typ vztažné věty je sám o sobě poměrně formální (i v češtině použijeme přeci takové to spisovné Z NICHŽ) a IMHO to nejde zneformalizovat tím, že z WHOM uděláme WHO.

Kdybychom se chtěli slovíčku WHOM úplně vyhnout, museli bychom si poradit jinak.

87% :-) je to zvláštní, ale poslední advanced testy mi vycházejí líp než ty upper-intermediate

80%, jsem spokojen :-) .

Hm, to jsem zasedopadnul!!!! Radšinebudu říkat!

čučím na dvanáctku jako bagr na tvrdou hlínu. to vidím snad poprvní… :shock:

Vy se v těch chytácích přímo vyžíváte, že ano Marku? 8-)

jojo

je to mírně tragické, na druhou stranu, pořád lepší, než průměr :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

čučím na dvanáctku jako bagr na tvrdou hlínu. to vidím snad poprvní… :shock:

Vy se v těch chytácích přímo vyžíváte, že ano Marku? 8-)

Re:

:-D No, trošku mě samozřejmě chytáky baví… to musím uznat.

Jo, podle mě to celkem chyták byl. Taky jsem ho tam chtěl dát, ale pak jsem si říkal, že tam přece musí dojít k posunu časů a ejhle!!!

A hlavně mě zmátlo, že jak je možný, že tam je předpřítomnej čas, když se vlastně obsah jeho sdělení nekonal…fakt krásnej chyták na mě…to, že neznám ty pro mě zakletý americký idiomy, to je další věc…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

A hlavně mě zmátlo, že jak je možný, že tam je předpřítomnej čas, když se vlastně obsah jeho sdělení nekonal…fakt krásnej chyták na mě…to, že neznám ty pro mě zakletý americký idiomy, to je další věc…

Re:

ale tam „předpřítomný“ čas být nemá. Předminulý. Ale asi jsi to chtěl napsat.

dotaz ke 12

Mám dotaz jak přeložit spojení I was busted. Děkuji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.