Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #7

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 7

 

čtrnáctka

Prosím jak by se vyjádřilo, že se sice rozhodli ten strom pokácet, ovšem v době vyslovení té věty:
1) ještě pokácen nebyl
2) už pokácen byl
?
Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

čtrnáctka

Prosím jak by se vyjádřilo, že se sice rozhodli ten strom pokácet, ovšem v době vyslovení té věty:
1) ještě pokácen nebyl
2) už pokácen byl
?
Díky.

Re: čtrnáctka

1) had not been cut down yet.
2) had already been cut down.

Those damn idioms…

mi pořád dělají potíže; I když angličtinu zpravidla po gramatické stránce zvládám, hořím právě na nich. Ach jo, když já jsem tak línej se je naučit…

čtrnácka jinak

Dobrý den,není mi jasný rozdíl,jak mám poznat z věty, že o tom rozhodli a pokáceli, takže ten strom tam stál (had stood) a rozhodli a ještě nepokáceli, takže tam pořád stojí (has been standing…)a čeká na pokácení.?? Děkuju

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: čtrnáctka

1) had not been cut down yet.
2) had already been cut down.

Re: Re: čtrnáctka

Já pochopil RANDOMA trochu jinak:
1) Stojím před vzrostlými stromy, hledím nahoru do jejich korun a pronáším onu větu z testu (v minulosti rozhodli, ale ještě nepokáceli)- mohl by být v tomto případě předpřítomný průběhový (stojí tu již xxx let)?
2) Stojím již nad pařezy a se slzami v očích pronáším onu větu (je již pokáceno) – zde by byl ten předminulý.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radek vložený před 15 lety

Re: Re: čtrnáctka

Já pochopil RANDOMA trochu jinak:
1) Stojím před vzrostlými stromy, hledím nahoru do jejich korun a pronáším onu větu z testu (v minulosti rozhodli, ale ještě nepokáceli)- mohl by být v tomto případě předpřítomný průběhový (stojí tu již xxx let)?
2) Stojím již nad pařezy a se slzami v očích pronáším onu větu (je již pokáceno) – zde by byl ten předminulý.

Re: Re: Re: čtrnáctka

Ano, tato interpretace mě nenapadla. Nějak to pozměním, aby to bylo jednoznačné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milena vložený před 15 lety

čtrnácka jinak

Dobrý den,není mi jasný rozdíl,jak mám poznat z věty, že o tom rozhodli a pokáceli, takže ten strom tam stál (had stood) a rozhodli a ještě nepokáceli, takže tam pořád stojí (has been standing…)a čeká na pokácení.?? Děkuju

Re: čtrnácka jinak

Ano, tato interpretace mě nenapadla. Nějak to pozměním, aby to bylo jednoznačné.

čtrtnáctka

V nabídce správných odpovědí to není, ale šlo by použít „has stood“, pokud by jsme se přiklonili k té variantě, že sice rozhodli, ale ještě nepokáceli?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hasil vložený před 15 lety

čtrtnáctka

V nabídce správných odpovědí to není, ale šlo by použít „has stood“, pokud by jsme se přiklonili k té variantě, že sice rozhodli, ale ještě nepokáceli?

Re: čtrtnáctka

Teď už ne. Už je to změněné tak, aby to bylo jednoznačné.

idiomy ok, ale co se členů týče tak dělám chyby time and again… :oops: :-D
Ale v tom snad nikdo nemá úplnou jistotu…

no tak tady sem se nechal hoodně nachytat v tomhle testu.Marku,kam na to pořád chodíš to je strašný,to aby se člověk musel pořád něco učit :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

no tak tady sem se nechal hoodně nachytat v tomhle testu.Marku,kam na to pořád chodíš to je strašný,to aby se člověk musel pořád něco učit :-D

Re:

Nebojte, toho ještě bude… :-)

Tenhle docela sednul: 13/15

Mám jeden dotaz.
Kdybych chtěl v ot. č. 9 použít FOR THE NTH TIME, musel bych zde asi použít předpřítomný čas, že?

She's made the same mistake for the nth time.

Re:

Pokud se nepletu, tak jsi kdysi psal na nějaké idiomy článeček a jesli nějaký z nich dokonce nebyl i v testíku. Něco mi říká, že možná AS FIT AS A FIDDLE :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Tenhle docela sednul: 13/15

Mám jeden dotaz.
Kdybych chtěl v ot. č. 9 použít FOR THE NTH TIME, musel bych zde asi použít předpřítomný čas, že?

She's made the same mistake for the nth time.

Re:

ano, nebo minulý.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.