Help for English

THOUGHT / THOUGH / THROUGH ...

Komentáře k článku: THOUGHT / THOUGH / THROUGH ...

 

S tímhle naštěstí problém nemám, ale perfektní článek! :)

Jako ve třídě

Pěkná ukázka výuky, to by se mi líbilo „naživo“ :-D
Ze slovíček jsem bezpečně poznala 5 . Though jsem nevěděla význam a u tought a tough jsem už byla úplně mimo :-) .
Všimla jsem si že slovesa v min, čase končí na t a ostatní t na konci nemají. Je to nějaké pravidlo, nebo náhoda? Že by to bylo dobře k uvědomění si pravopisu a zapamatování.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Jako ve třídě

Pěkná ukázka výuky, to by se mi líbilo „naživo“ :-D
Ze slovíček jsem bezpečně poznala 5 . Though jsem nevěděla význam a u tought a tough jsem už byla úplně mimo :-) .
Všimla jsem si že slovesa v min, čase končí na t a ostatní t na konci nemají. Je to nějaké pravidlo, nebo náhoda? Že by to bylo dobře k uvědomění si pravopisu a zapamatování.

Re: Jako ve třídě

Pokud se čte minulý čas slovesa /ÓT/, tak vždy píšeme -OUGHT (na konci se čte /T/).
Minulý čas slovesa nekončí pouze na -GH.

Problém je spíš v tom, jestli bude -OUGHT nebo -AUGHT (přesněji, často studenti znají jen -OUGHT)

uzasný clanok niektoré slovicka mi naozaj robili problem dufam ze teraz to uz zvladnem :-D

ROFL :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

S tímhle naštěstí problém nemám, ale perfektní článek! :)

Re:

Také se připojuju k pochvale.
Možná by stálo za to k „thought = minulý čas slovesa think“ nějak přidat poznámku, že to také může být podstatné jméno znamenající „myšlenka“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

Re:

Také se připojuju k pochvale.
Možná by stálo za to k „thought = minulý čas slovesa think“ nějak přidat poznámku, že to také může být podstatné jméno znamenající „myšlenka“.

Re: Re:

jasně :-) přihodil jsem to tam do žárovky

dislektik

Pro mě jako dislektika je takovýto seznam slov hrob. V mluvené formě je vesměs užívám, v textu je mi převážně jasné o co jde. Ale při výběru ze seznamu jsem si připadala jak ve sportce. Ach jo, prostě se to musím nadřít a pak ještě opakovat. Jiná zázračná metoda asi nebude. Dík za článek

throughout

Moc hezký článek. Ta interakce se mi tam moc líbí. Ještě jsi v něm možná mohl zmínit slovo throughout. To je taky dost brutální slovíčko myslím. Ale možná pro vyšší úroveň?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

throughout

Moc hezký článek. Ta interakce se mi tam moc líbí. Ještě jsi v něm možná mohl zmínit slovo throughout. To je taky dost brutální slovíčko myslím. Ale možná pro vyšší úroveň?

Re: throughout

no právě, to je vyšší úroveň, ale v business english je :-)

A mne sa práve tá „smrtelná osmička“ mimoriadne páčila…
Študenti majú radi netradičné
postupy a keď sa správne dovedú do konca tak aj zostávajú uchované v pamäti.

děs běs

jednou mě z vás, romane, trefí :-) , v dobrém teda, protože vždycky trefíte na jev, který mi dělá obrovské potíže, samostatně ta slovíčka znám, ale jak se ukázala takhle pohromadě, tak mi jen běhala písmenka po obrazovce a hlava nic, stydím se :oops: Mně podobným by určitě pomohl i „zvukový“ test, prostě jen číst jednotlivá slovíčka a pak si zkontrolovat, jestli jsme je přečetli správně. Pěkně pohromadě. Děkuju za článek, jdu zase zkusit test, doufám, že dopadne líp než minule :oops:

Díky

Nesnáším, když pořád dokola hledám ty samá slovíčka. Mezi ně patřilo třeba though a jim podobná. Tak to mám malinko srovnanější. Už jen frr na test…

Hluboká poklona za smrtící osmičku i celý článek. Uvědomil jsem si svou nejistotu ohledně tough a taugh. Díky moc, že vnášíte světlo do temnoty, teď už si ty slova budu konečně pamatovat správně… Jenom bych se přimlouval za další podobné interaktivní a komparativní články, protože, jak sám říkáte, podobných slovíček, co se pletou, je daleko víc..... :-(

Re:

Děkuji. Jsem rád, že se líbí :-)
Podobný článek je ještě FALL, FILL, FAIL, FILE…
Stačí zadat do vyhledávání na našich stránkách FALL (je to první článek).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.