Help for English

Present tenses - theoretical test

Komentáře k článku: Present tenses - theoretical test

 

Můžu jen dotaz? Máte nějaký příbuzenský stav s Markem Vítem? :-D :-) Dík, hezký večer :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

Můžu jen dotaz? Máte nějaký příbuzenský stav s Markem Vítem? :-D :-) Dík, hezký večer :)

Re:

…I'm his wife :) a doufám, že mu zde nedělám veřejnou ostudu :)

Můžeme se od vás těši na více článků? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

Můžeme se od vás těši na více článků? :-)

Re:

…moc ráda bych, alespoň přes prázdniny :) si to slibuji…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michaela Prknová vložený před 15 lety

Re:

…I'm his wife :) a doufám, že mu zde nedělám veřejnou ostudu :)

Re: Re:

Ou, tak to je z mé strny trochu faux pas :-D Ostudu rozhodně neděláte, spíše naopak :) Mimochodem, potkáme vás na srazu? :)

Ty vogo, stovečka xD xD :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

Re: Re:

Ou, tak to je z mé strny trochu faux pas :-D Ostudu rozhodně neděláte, spíše naopak :) Mimochodem, potkáme vás na srazu? :)

Re: Re: Re:

Na sraz nedorazím, budu doma s dětičkama, ale nechám si všechno vyprávět, až se Marek vrátí. Jsem ráda, že to setkání bude a přeji ať se vydaří.

90%, not so bad :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michaela Prknová vložený před 15 lety

Re:

…I'm his wife :) a doufám, že mu zde nedělám veřejnou ostudu :)

Re: Re:

Rozhodně neděláte! Vaše články jsou velmi dobré! Už jich pár bylo a my jsme Vás jako autorku (asi i díky vaší skromnosti) přehlédli:) Díky za ten dnešní!

90%

jsem spokojená

Ahoj Míšo, mám jenom 80 procent.
number eight: Otázka zní: Which tense do we commonly use in combination with expressions such as: „these days, nowadays“? Myslel jsem třeba na větu: I´m studying hard these days. Number six – jde použít obojí, ale máš pravdu, že přítomný čas průběhový je zdvořilejší.
See ya

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

Ahoj Míšo, mám jenom 80 procent.
number eight: Otázka zní: Which tense do we commonly use in combination with expressions such as: „these days, nowadays“? Myslel jsem třeba na větu: I´m studying hard these days. Number six – jde použít obojí, ale máš pravdu, že přítomný čas průběhový je zdvořilejší.
See ya

Re:

Ahoj,

„these days“ nás mate překladem „v těchto dnech“, ale význam je spíš „v současnosti“, což má jiný náboj. Samozřejmě to asi není vyloučený, ale taky jsem se speciálně u tohoto ujišťovala :) Dle slovníku, například Cambridge advanced, se „these days“ používá pro kontrast s minulostí, tudíž vhodný překlad je „v dnešní době“ a tím ten průběhový nesedí…

Re:

Ne, hraju jenom dota allstars :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michaela Prknová vložený před 15 lety

Re:

Ahoj,

„these days“ nás mate překladem „v těchto dnech“, ale význam je spíš „v současnosti“, což má jiný náboj. Samozřejmě to asi není vyloučený, ale taky jsem se speciálně u tohoto ujišťovala :) Dle slovníku, například Cambridge advanced, se „these days“ používá pro kontrast s minulostí, tudíž vhodný překlad je „v dnešní době“ a tím ten průběhový nesedí…

Re: Re:

Taky jsem udělal chybu v osmičce (naštěstí jen v ní).
Ještě že jsem si zrovna nedávno opakoval lekci 1 z Advanced Learners' Grammar (Longman)… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

Re: Re:

Taky jsem udělal chybu v osmičce (naštěstí jen v ní).
Ještě že jsem si zrovna nedávno opakoval lekci 1 z Advanced Learners' Grammar (Longman)… :-)

Re: Re: Re:

Přiznávám se také k chybě v osmičce;)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.