Help for English

Grammar Theme Park: How I Met Your Mother (1)

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: How I Met Your Mother (1)

 

HIMYM is great

To je skvělý, já jsem zrovna včera začal tenhle seriál sledovat (na doporučení lidí na srazu). Díky Amazonu to mám i s titulkami (to zní fakt divně :-) ), ale ta angličtina mi příjde mnohem stravitelnější než např. v SUPERNATURAL (ty bych bez titulků nedal). Včera jsem si pustil jednu epizodu HIMYM a dneska další dvě a už teď mi příjdou některé hlášky jako klasika (suit up, have you met Ted?). Výbornej je Barney – dneska byla třeba hláška „when you said you were going to pick someone up at the airport you meant you were going to pick someone up at the airport?“ – dvojznačnost – vyzvednout někoho vs. sbalit někoho :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

HIMYM is great

To je skvělý, já jsem zrovna včera začal tenhle seriál sledovat (na doporučení lidí na srazu). Díky Amazonu to mám i s titulkami (to zní fakt divně :-) ), ale ta angličtina mi příjde mnohem stravitelnější než např. v SUPERNATURAL (ty bych bez titulků nedal). Včera jsem si pustil jednu epizodu HIMYM a dneska další dvě a už teď mi příjdou některé hlášky jako klasika (suit up, have you met Ted?). Výbornej je Barney – dneska byla třeba hláška „when you said you were going to pick someone up at the airport you meant you were going to pick someone up at the airport?“ – dvojznačnost – vyzvednout někoho vs. sbalit někoho :-)

Re: HIMYM is great

je to opravdu „s titulky“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: HIMYM is great

je to opravdu „s titulky“.

Re: Re: HIMYM is great

Uf, to jsem si oddychl. Díky.

Tak jsem zajásala, že je tu i lehčí forma testu, v první chvíli jsem se lekla, žeje tu dvakrát totéž. :-D
Hned jsem si ho zkusila a na to, že to bylo v rychlosti, 70%, no jsem v průměru. Ale zato jsem se naučila něco nového u 4.

na telo :)

len zo zaujimavosti, ako moze elementary pozerat anglicky serial? ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

na telo :)

len zo zaujimavosti, ako moze elementary pozerat anglicky serial? ;-)

Re: na telo :)

Spousta lidí tenhle seriál sleduje stažený z netu s českými titulky. Je jim úplně jedno, že je to americký seriál. Stejně jako tuny filmů, co každodenně proudí internetem mezi uživateli. S titulky, často velmi pochybnými a nekvalitními a amatérskými…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

na telo :)

len zo zaujimavosti, ako moze elementary pozerat anglicky serial? ;-)

Re: na telo :)

No on je rozdíl, jestli seriál sledujete proto, že venku prší a vy se nudíte, chroupete si chipsy a jen tak se díváte, nebo jestli chcete tu dobu sledování využít i pro výuku. Je tu pěkný článek „Učíme se anglicky s televizními seriály“, tak ho zkuste přečíst a pak třeba pochopíte. Samozřejmě, že je to těžké a náročné, ale to se musí vytrvat. :)Asi Vás víc musí bavit angličtina, než seriál. :)

To snad ne, nemám 100 procent…myslel jsem si, že trojka je contextual elypses. A že člen by byl tak redundant!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

To snad ne, nemám 100 procent…myslel jsem si, že trojka je contextual elypses. A že člen by byl tak redundant!!!

Re:

ne, ellipsis tady možná není.

HIMYM nepoznám

Robin Scherbatsky je ona ? Skôr by som tipoval na on, ako napr. Robin Hood. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pece vložený před 15 lety

HIMYM nepoznám

Robin Scherbatsky je ona ? Skôr by som tipoval na on, ako napr. Robin Hood. :-)

Re: HIMYM nepoznám

Robin je poměrně běžné ženské jméno. Sámi jsme to jméno s manželkou hodně zvažovali pro naši dceru, ale nakonec jsme se rozhodli, že by to mohla mít těžké, obzvlášť proto, že u nás každý zná jen Robina Hooda.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: HIMYM nepoznám

Robin je poměrně běžné ženské jméno. Sámi jsme to jméno s manželkou hodně zvažovali pro naši dceru, ale nakonec jsme se rozhodli, že by to mohla mít těžké, obzvlášť proto, že u nás každý zná jen Robina Hooda.

Re: Re: HIMYM nepoznám

hmm…meno, tiež som si užil, teda u mňa v kombinácii s priezviskom :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pece vložený před 15 lety

Re: Re: HIMYM nepoznám

hmm…meno, tiež som si užil, teda u mňa v kombinácii s priezviskom :-)

Re: Re: Re: HIMYM nepoznám

what's your name? :)

HIMYM

Dalsi vyborny Theme Park zamereny na vyborny serial. A 100% uspesnost me take velice potesila. :)

Zatim jsem sice videl jenom prvni serii, ale zvazuji ze se nekdy vrhnu i na dalsi…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: HIMYM nepoznám

Robin je poměrně běžné ženské jméno. Sámi jsme to jméno s manželkou hodně zvažovali pro naši dceru, ale nakonec jsme se rozhodli, že by to mohla mít těžké, obzvlášť proto, že u nás každý zná jen Robina Hooda.

Re: Re: HIMYM nepoznám

No my jsme zvazovali tohle jmeno pro Prcka, ale skrtli jsme ho kvuli knizce Robin, knizka popularni u nas v 80-tych letech, Robin byl pes :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.