Help for English

Irregular Verbs: Section 2.2.5

Komentáře k článku: Irregular Verbs: Section 2.2.5

 

Tread

nvm ci mate aj toto slovko v nejakej kategorii… ale zda sa mi velmi zvlastne tvoreny minuly cas: TREAD-TROD-TRODDEN

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adrian1 vložený před 15 lety

Tread

nvm ci mate aj toto slovko v nejakej kategorii… ale zda sa mi velmi zvlastne tvoreny minuly cas: TREAD-TROD-TRODDEN

Re: Tread

Ano, je v kategorii 1.2.7, kde jsou všechny tvary odlišné.
Určitě je dobré si všechny kategorie postupně projít.

Teda to je ostuda

na have jsem vůbec nepomyslela, přestože je to tak jasné. Hledala jsem slovesa, které v přítomném čase končí na -d. Proto mi také uniklo flee, nad kterým jsem uvažovala a zavrhla jsem to ,
Slide jsem neznala , ač s hvězdičkou právě proto, že v přít. čase nekončí na -d. :-) asi se málo kloužu. Nad úlohou budu přemýšlet, ale už nebudu tak zbrklá. A také třeba nerozumím zadání, ale je to super, jakl se blížíme jednodušším tvarům.

domácí úkol

no, po větším pátrání jsem našla – dig, cling, fling, sling, slink, spin, sting, sring, swing, wring,no je jich hodně nejvíc jich je od s. :-)
To se nám to bude zase hezky plést!
Už se těším na rozdíl mezi fling a sling, potřebuji mrsknou přikrývkou po indiánovi (i když nevím, jestli to pomůže) a pak se určitě budu muset odplížit. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

domácí úkol

no, po větším pátrání jsem našla – dig, cling, fling, sling, slink, spin, sting, sring, swing, wring,no je jich hodně nejvíc jich je od s. :-)
To se nám to bude zase hezky plést!
Už se těším na rozdíl mezi fling a sling, potřebuji mrsknou přikrývkou po indiánovi (i když nevím, jestli to pomůže) a pak se určitě budu muset odplížit. :-D

Re: domácí úkol

Vy jste úplnej Šerlok :-)
Nebojte, s hvězdičkou těchto sloves zase tolik nebude, takže si s tím nemusíte zatím moc dělat hlavu :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.