Help for English

SLEEPY vs. ASLEEP

Komentáře k článku: SLEEPY vs. ASLEEP

 

Skvělý článek, kupodivu se mi tato dvě spojení nepletou.

jen tak jako poznámku bych doplnil slovíčlo drowsy, již jsem ho mnohokrát slyšel…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 14 lety

jen tak jako poznámku bych doplnil slovíčlo drowsy, již jsem ho mnohokrát slyšel…

Re:

DROWSY dle mého není pre-intermediate úroveň.

Dobrý deň, Vaša stránka je skvelá a užitočná. Chcem sa spýtať ako sa povie u niekoho prespať a ešte zaspať do práce, prípadne zaspať dobu, či existujú na to konkrétne frázy. Dakujem

sleep over = přespat u někoho
oversleep = zaspat

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, proč ve větě The noise didn't wake me up. Hluk mě neprobudil není woke ale wake? Je to proto, že je tam didn´t? Děkuji.

Ano, minulý čas. Viz článek pro začátečníky zde:

http://www.helpforenglish.cz/…-cas-4-zapor

V článku uvádzate, že asleep a sleep – význam i použití jsou v odlišné. Avšak hned podtym mate medzi týmto vyrazmi rovna sa

be asleep = be sleeping = spát (být spící)

V com, je teda rozdiel? Len v tom, ze asleep je adj a sleep je sloveso? Avšak obe sa prekladaju ako sloveso som si všimla. Takže môžem povedať She has been sleeping for 1 hour a rovnako She has been asleep for 1 hour ? Obe preložime Už spi hodinu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Monika Adamčíková vložený před 11 měsíci

V článku uvádzate, že asleep a sleep – význam i použití jsou v odlišné. Avšak hned podtym mate medzi týmto vyrazmi rovna sa

be asleep = be sleeping = spát (být spící)

V com, je teda rozdiel? Len v tom, ze asleep je adj a sleep je sloveso? Avšak obe sa prekladaju ako sloveso som si všimla. Takže môžem povedať She has been sleeping for 1 hour a rovnako She has been asleep for 1 hour ? Obe preložime Už spi hodinu?

Překlad a význam jsou dvě odlišné věci – na to je dobré při učení jazyka pamatovat. 🙂

U zmíněných slov se jedná o různé slovní druhy, používáme jinou větnou strukturu a nelze je zaměňovat. To je, myslím, pro tuto úroveň studentů (A2) dost důležité.

Ještě k tomu, co zmiňujete: sleeping přece rozhodně není totéž, co sleep.

Sleepy znamená aj spavý, nie? Dá sa to dajakým spôsobom odlíšiť od ospalý, alebo zas príde k slovu starý dobrý kontext?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nevena vložený před 11 měsíci

Sleepy znamená aj spavý, nie? Dá sa to dajakým spôsobom odlíšiť od ospalý, alebo zas príde k slovu starý dobrý kontext?

Je nutný kontext. 🙂

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.