Help for English

Irregular Verbs: TEST (intermediate #3)

Komentáře k článku: Irregular Verbs: TEST (intermediate #3)

druhá a čtvrtá věta:
, hoping to see Santa.
, leaving scratches all the way to the doorway.

je to gerundium či přechodník? Popř. jak by vypadaly věty v celém nezkráceném tvaru.
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 9 lety

druhá a čtvrtá věta:
, hoping to see Santa.
, leaving scratches all the way to the doorway.

je to gerundium či přechodník? Popř. jak by vypadaly věty v celém nezkráceném tvaru.
Díky

Re:

Jsou to přechodníky. Proč to chcete roztahovat?
Přechodníky jsou v angličtině naprosto přirozená věc.

she would never get back together with him.

Je toto v poradku? Zda se mi to nejak prekombinovane.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 9 lety

she would never get back together with him.

Je toto v poradku? Zda se mi to nejak prekombinovane.

Re:

a co se vám tam nezdá?
would nebo with him?

No asi to tedy je ok, ale nezdalo se mi to spojeni „get back together with him“. Jako "vratit se zpatky spolecne (dohromady) k nemu.

Ja bych si myslel ze by to melo byt jenom „get back to him“.

No asi to tedy je ok, ale nezdalo se mi to spojeni „get back together with him“. Jako "vratit se zpatky spolecne (dohromady) k nemu.

Re:

Ale to lze říct taky…
get back to him
get back together
get back together with him

Re:

není to překombinované, je to běžné idiomatické spojení, frázové sloveso GET BACK TOGETHER WITH sb.

Diky za reakce. A prelozi se to tedy jako „vratit se k nekomu“ a nebo spise „dat se s nekym zase dohromady“

Re:

‚GET BACK TO sb‘ se spíš používá, když např. někdo říká, že se někomu ozve zpátky, že někomu budeme zase věnovat pozornost apod.

Např. když v autosalonu vám prodejce řekne, ať se zatím podíváte na vystavené vozy a on se vám bude za chvíli zase věnovat. Nebo se vám ze záznamníku ozve, že máte zanechat vzkaz a volaný se vám potom ozve.

GET BACK se používá i s předložkou AT, pak to znamená, že se někomu pomstíte, něco mu vrátíte, oplatíte – I'LL GET BACK AT YOU!

Diky za reakce. A prelozi se to tedy jako „vratit se k nekomu“ a nebo spise „dat se s nekym zase dohromady“

Re:

Ale tam je přece to slovo BACK, takže ZPĚT.

Re:

Navíc je to tam přeloženo.

Re: Re:

Kupříkladu já si ta nápaditá slovní spojení vždycky s čtu s upřímnou radostí :-).

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.