Help for English

Gramatická terminologie: gerundium / participium

Komentáře k článku: Gramatická terminologie: gerundium / participium

 

3.věta

Myslím si, že u 3. věty máte špatně podtrhnuté sloíveso, ale nejsem si jist

taky se nad tim zrovna divim

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel Rymeš vložený před 14 lety

3.věta

Myslím si, že u 3. věty máte špatně podtrhnuté sloíveso, ale nejsem si jist

Re: 3.věta

Je to fakt, opravím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel Rymeš vložený před 14 lety

3.věta

Myslím si, že u 3. věty máte špatně podtrhnuté sloíveso, ale nejsem si jist

Re: 3.věta

Díky za upozornění a máte pravdu! Trocha nepozornosti… :-)

To tedy nepoznám – ani na těch 50 procent, což ječiročirá náhoda :-(

Aha, už to poznám, stačilo si přečíst článek o participiích :-D

ttjj tak to je dobré no – 100% – a přitom jsem si říkala, co to je to participum… :-D

Rad bych se na neco zeptal ale mam obavu aby muj dotaz nebyl spatne pochopen. Dekuji vam za test a ptam se proto ze me to opravdu zajima a ne ze bych chtel nejak trapne stourat. Chci se zeptat jestli pro spravne pouzivani techto dvou jevu je potreba umet rozlisit jestli ted zrovna vytvarim participium ci gerundium a nebo je to spise vec teorie pro ucitele apod?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 14 lety

Rad bych se na neco zeptal ale mam obavu aby muj dotaz nebyl spatne pochopen. Dekuji vam za test a ptam se proto ze me to opravdu zajima a ne ze bych chtel nejak trapne stourat. Chci se zeptat jestli pro spravne pouzivani techto dvou jevu je potreba umet rozlisit jestli ted zrovna vytvarim participium ci gerundium a nebo je to spise vec teorie pro ucitele apod?

Re:

Je to jen teorie. Učebnice to někdy hází do jednoho pytle jako ‚ingové tvary‘. Když ale někdo studuje angličtinu např. na VŠ, s ‚ingovým tvarem‘ by ho z morfologie vykopli hned ven na mráz. :-)

jéé, 100% no to jsem ráda :) díky za test

Re:

Being a native speaker has nothing to do with this. Non-native speakers can be much better at linguistic theory than native speakers. They are two different things – TO SPEAK ENGLISH, TO UNDERSTAND MORPHOLOGY

50%

… musím se hodně učit. Díky za objevení mé mezery ve vzdělání. :-)
Tomáš

Plný počet bodů z testu potěší (obvykle jsem na tom mnohem hůř), ale bohužel nerozumím tomu, k čemu je mi rozeznávání gerundia a participia dobré :oops: . Nějaké nápady?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lenka.spiklenka vložený před 14 lety

Plný počet bodů z testu potěší (obvykle jsem na tom mnohem hůř), ale bohužel nerozumím tomu, k čemu je mi rozeznávání gerundia a participia dobré :oops: . Nějaké nápady?

Re:

Tak samozřejmě, pokud se studiu angličtiny nevěnujete více do hloubky, tak asi na nic, ale v případě, že jste studentka angličtiny nebo se zabýváte její morfologií, tak to určitě oceníte. :-)

chňo chňo sto percent :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.